Uçak Araba Pazarına Düştü Ölen Dört Kişiden Üçünün Kimliği Şok Etti

,v0NSAJuumUiJKRYrCi2Tawİngiltere’nin güneyindeki Hampshire’de özel bir uçak, Blackbushe Havaalanı’na inmeye çalışırken, pisti geçerek araba pazarına çarptı. Kazada hayatını kaybeden 4 kişi arasında El Kaide lideri Usame bin Ladin’in üvey annesi ve kızkardeşinin de olduğu iddia ediliyor.
talya’nın Milan kentinden havalanan ve İngiltere’nin Hamshire bölgesindeki Blackbushe Havaalanı’na iniş yapmak isteyen Suudi Arabistan kayıtlı özel jet uçak, inişe geçtiği sırada düştü.
Havaalanı yakınındaki açık otomobil pazarının bulunduğu yere düşen uçakta bulunan pilot ile üç kişi hayatını kaybetti. Kaza dün özel jet Blackbushe Havaalanı’na inmeye hazırlanırken yerel saatle 15.00’de meydana geldi.
İngiliz gazeteleri, Arap medyasına dayandırarak verdiği haberinde, uçağın Suudi Arabistan’da El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in ailesine ait olduğunu ve Brezilya yapımı “Embraer Phenom 300” tipi jetin “Bin Ladin” soyadıyla kayıtlı olduğunu belirtti.
Daily Mirror gazetesi, özel jetin içinde bulunanların Bin Ladin’in üvey annesi, üvey kız kardeşi ve eşinin olduğunu, uçağın kaydının Usame Bin Ladin’in babası Muhammed’in kullandığı kayıt ile benzer olduğunu yazdı.

 

 

44 Comments