Vauxhall-Opel İlk Kez Kar Etti

Vauxhall-Opel, geçtiğimiz yıl Fransa’nın PSA Grubu tarafından General Motors (GM) ‘den satın alındıktan sonra 1999’dan bu yana ilk kez kâr elde etti.

PSA’nın yıllık finansal sonuçlarında da görüldüğü üzere, iki marka 2018’in ilk yarısında, 508 milyon euro kar elde etti. Bu rakam, Vauxhall-Opel‘in GM altındaki mülkiyetinin son yılında 2016’da 257 milyon dolar oldu.

Sonuçlar kısmen PSA CEO’su Carlos Tavares’nın iki markayı 2020 yılına kadar% 2’lik bir operasyon marjına getirmeyi amaçlayan Vauxhall-Opel için iddialı maliyet tasarrufu planına bağlanabilir. Insignia Grand Sport ve Grandland gibi yeni modeller  Avrupa genelinde de satışları artırdı.

Peugeot, Citroën ve DS markalarından oluşan PSA, Kasım 2017’de GM’nin Avrupa finansal operasyonunun yanı sıra Vauxhall-Opel’i satın aldı. Anlaşma, PSA’yı Volkswagen Group’un ardından Avrupa’da ikinci en çok satan otomobil grubu haline getirdi. pazarın% 17’lik bir payını kapsıyor.

Satın alma, PSA Group’un gelirlerini% 38 oranında artırarak 2018’de 38.6 milyar euro ‘ya kadar yükseltti ve faaliyet karı% 48 artarak 3 milyar euro’ ya yükseldi.

48 Comments