“Yasak Aşk” Kurbanı Büyükelçi Cinayetinde Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Eşi ve eşinin ‘yasak aşkı’ tarafından öldürülen Yunan Büyükelçi Amiridis’in Rio de Janeiro’daki konutunun çevresinde bulunan güvenlik kameralarının cinayet gecesi kaydettiği görüntüler yayınlandı.

Brezilya’da görev yapan Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Amiridis’in, eşi Francoise de Souza Oliveir’ın aşk yaşadığı 29 yaşındaki polis memuru Sergio Moreira tarafından öldürülmesine ilişkin soruşturma devam ederken, olay gecesine ait yeni görüntüler ortaya çıktı.Amiridis’in konutunun önündeki güvenlik kamerası tarafından kaydedilen ve İngiliz gazetesi Mirror tarafından yayınlanan görüntülerde katil zanlısı Moreira ve Amiridis’in cesedinin taşınmasına yardım eden kuzeni yer alıyor. Demir kapıyı geçerek evin önüne gelen ikilinin, aynı araçla ayrıldığı görülüyor.Haberde, görüntülerdeki aracın Amiridis’in cansız bedeninin yakıldığı otomobil olduğunun tahmin edildiği de aktarıldı.Yunan basınına 29 Aralık’ta yansıyan haberlerde, eşi ve 10 yaşındaki kızıyla birlikte tatile gittiği sanılan Amiridis’ten üç gündür haber alınamadığı açıklanmıştı. Kısa süre sonra ise Rio de Janeiro’nun kuzeyinde yer alan Nova Iguaçu’da yanmış halde bir otomobil bulunmuş, aracın içindeki cesedin Amiridis’e ait olduğu belirlenmişti.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Amiridis’in eşiyle ilişki yaşayan Moreira tarafından öldürüldüğü ve cesedinin Moreira ile kuzeni tarafından ortadan kaldırılmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştı. Moreira, Souza Oliveir ve kendilerine yardım etmesi için 80 bin Brezilya reali (yaklaşık 87 bin Türk lirası) ödedikleri Moreira’nın kuzeni hala gözaltında.

3 Comments