Yunanistan’a Bir Darbe Daha, Moody’s Notunu İndirdi

tttReferandum kararı sonrası Yunanistan’ın notunu düşüren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları arasına Moody’s de katıldı.

 
Moody’s, Yunanistan’ın kredi notunu Caa2’den Caa3 seviyesine indirdi. Moody’s Yunanistan’ın potansiyel not indirimleri için izlemeye alındığını bildirdi. Atina’nın borcunu ödeyemeyip temerrüde düşmesi, karara gerekçe olarak gösterildi. Moody’s, Yunanistan’ın uluslararası kreditörlerden kredi alma ihtimalinin ise azaldığına dikkat çekti.
S&P ve Fitch Ratings de düşürdü

Standard & Poor’s, referandum kararı sonrası Yunanistan’ın kredi notunu düşüren ilk uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olmuştu.

S&P, Yunanistan’ın kredi notunu CCC’den CCC-‘ye düşürmüştü. Bir kademe sonrası D yani iflas anlamı taşıyor. S&P, Yunanistan’ın Euro’dan çıkma ihtimalini de yüzde 50 olarak duyurmuştu.

S&P’yi Fitch Ratings izlemişti. Yunanistan’ın uzun vadeli kredi notunu CCC seviyesinden CC’ye indiren Fitch Ratings, not düşürme gerekçesinde, referandumdan taleplere evet çıkması halinde bile erken seçimin gündeme geleceğine, Yunanistan’da mevcut parlamentonun üçte ikisinin ise tasarruf karşıtı milletvekillerinden oluştuğunu vurgulamıştı.

4 Comments

 • replica vacheron constantin Reply

  14 January 2021 at 16:08

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/yunanistana-bir-darbe-daha-moodys-notunu-indirdi/ […]

 • replica watches Reply

  15 January 2021 at 15:25

  … [Trackback]

  […] There you can find 20215 more Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/yunanistana-bir-darbe-daha-moodys-notunu-indirdi/ […]

 • MTX Audio Road Thunder RT10-04 manuals Reply

  23 January 2021 at 19:53

  … [Trackback]

  […] Here you can find 8783 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/yunanistana-bir-darbe-daha-moodys-notunu-indirdi/ […]

 • SuzannJSchut Reply

  25 January 2021 at 05:07

  Informative article, totally what I was looking for.

  my web blog :: SuzannJSchut

Leave a Comment