2018 Audi Q8: Dış Ve İç Görünüş Tanıtım Videoları Ortaya Çıktı

Audi S8’in en son tanıtım videosunu önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak olan bir dizi ile yayınladı. Filmlerde otomobilin dış ve iç kısımlarının bölümleri  gösteriliyor.

Kısa bir süre önce, SUV’un, tam genişlikte bir arka ışık çubuğu da dahil olmak üzere, A7 ve A8 ile stil ipuçlarını paylaşacağını onaylayan bir taslak yayınladı. Şimdiye kadar,yalnızca öne çıkan detaylar ve yakın çekim ayrıntıları gösterilmiş olmasına rağmen, daha önceki bir tanıtım videosunda  otomobilin zarif, sivrilen tavan çizgisini sergiledi ve  BMW X6’ya rakip olacak yorumları yapıldı.

Araç, son aylarda birçok kez görüldü ve nasıl göründüğüne dair daha net bir fikir verdi. Tasarımının çoğu Q8 konseptinin gerçeğine uygun görünüyor. Bir SUV-coupé tavan çizgisi, LED farlar ve arka lambaların yanı sıra geniş, sekiz köşeli, tek çerçeveli bir ızgara mevcut.

Q8’in mekanik paketinin çoğu, daha küçük Q7 ile paylaşılacak.  Q8, genişlik ve uzunluk bakımından neredeyse aynı görünüyor, ancak daha fazla arkaya dönük tavan çizgisi biraz daha düşük.

Yaklaşık 55.000 £ ‘luk giriş seviyesinde bir fiyatla gelmesi nedeniyle Q8, firmanın ürün yelpazesinin en üst seviyesinde yer alan A8’in yanında yer alacak ve benzer lüks seviyeleri sunacak.

Audi patronu Rupert Stadler “Q8, Avrupa, Çin, ABD, Rusya ve daha pek çok büyük pazarda küresel çekiciliğe sahip olacak, bu yüzden bu konuda çok heyecanlıyız.” Diyor.

Q8, şu anda Audi’de geliştirilmekte olan ve on yıl sonundan önce piyasaya sürülmesi planlanan yedi yeni SUV modelinden biri. Q2 ve Q3 ile Q5’in yanı sıra yeni Q1 ve Q4’ün yanı sıra, teknik şartnamelerin açıklanmasıyla ön görülen elektrikli E-tron’a da katılıyor.

Audi’nin SUV’lere yoğun bir şekilde odaklanması, “Q” modellerinin dizisinden markaların sattığı her üç otomobilin de ortaya çıkardığı dünya çapında satış rakamlarını takip ediyor.

Yeni amiral gemisi Q8, geniş bir yelpazede benzin, dizel ve hibrit motorlarla birlikte gelecek. Giriş seviyesinde 3.0 litre TDI olacaktır. Aralığın büyük bir kısmı yeni V6 ve V8 benzin ve dizelden oluşurken, aralığın en üst kısmında yeni bir benzinli elektrik eklentisi hibrit olacak. Elektrikli güç aktarma organları Porsche ile ortaklaşa geliştirilmekte ve Q8’e sadece 31 mil uzunluğundaki elektrikli sürüş menzili verileceği iddia ediliyor..

5 Comments