ABD: Biz PKK’yi Terörist Örgüt Olarak Görmeyi Sürdürüyoruz Şiddete Son Vermelerini İstiyoruz

Stacy Adams

kkkABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, “PKK’ye şiddet eylemlerine son verme ve müzakerelere geri dönme çağrımız devam ediyor” tekrarladı.
John Kirby, başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Kirby’ye, “Dışişleri Bakanı John Kerry’nin de katılacağı NATO zirvesine Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan da gidiyor. Erdoğan, temel amaçlarından birinin zirveye katılan liderlere YPG ve PYD’nin, PKK ya da IŞİD gibi terör örgütlerinden biri olduğunu anlatmak olduğunu söyledi. Buna yaklaşımınız nedir?’ sorusu da soruldu.

ABD’nin YPG ve PYD’ye yönelik bakış açısının değişmediğini ve bu örgütleri “terör örgütü” olarak görmediklerini söyleyen Kirby, şöyle devam etti:

“Varşova’da yapılacak görüşmelerin önüne geçmek istemiyorum. Biz PKK’yi terörist örgüt olarak görmeyi sürdürüyoruz. Dün de söylediğim gibi, Türkiye’nin PKK’nin terör eylemlerinden dolayı kendisini, vatandaşlarını savunma hakkı ve sorumluluğu var.

PKK’ye şiddet eylemlerine son verme ve müzakerelere geri dönme çağrımız devam ediyor. YPG ve PYD ile görüşlerimizde bir değişiklik yok. Onları terörist örgüt olarak görmüyoruz.”

3 Comments

 • zortilo nrel Reply

  08 February 2021 at 07:15

  Just what I was searching for, regards for putting up.

 • buy thyroid pain medicine Reply

  15 February 2021 at 05:08

  Thanks for your ideas. One thing I have noticed is that banks and financial institutions know the spending habits of consumers and understand that most people max out their credit cards around the vacations. They sensibly take advantage of this particular fact and begin flooding your own inbox as well as snail-mail box along with hundreds of Zero APR credit card offers right after the holiday season finishes. Knowing that if you’re like 98% of all American open public, you’ll leap at the opportunity to consolidate credit debt and move balances to 0 annual percentage rates credit cards. feeeegj https://thyroidmedi.com – best thyroid medications

 • zortilonrel Reply

  21 March 2021 at 00:39

  Hello my friend! I want to say that this article is awesome, great written and come with approximately all significant infos. I would like to peer extra posts like this .

Leave a Comment