Alfa Romeo’dan Sızıntı Coupe Giulia Yola Çıktı Geliyor

Alfa Romeo, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan hyprit (melez) motorlu Giulia arabasının bir coupe versiyonunu geliştiriyor. Şirket, Formula 1 yarışında kullanılan KERS’e benzer teknolojiye sahip iki farklı motor planlıyor.

KERS, sürüş sırasında “harcanan” enerjiyi geri kazanmak için kullanılan ve esas olarak Formula 1 yarışında kullanılan Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemini temsil ediyor. medyada yer alan haberlelere göre, otomobilin coupe versiyonunu elektrikli hale getirmek için , HY-KERS-Sistemini kullanarak, LaFerrari‘ye benzeyeceğini belirtiyor. Araç  2019 yılına kadar piyasada hazır hale getirilecek, en azından şu an planlanan tarih bu. Ancak haberlere göre şu anda bilgiler sadece sızıntı şeklinde.  Bu yüzden Alfa Romeo severler nefesini tutmuş resmi açıklamaları bekliyor.

İki motor planlanıyor, bu da KERS karşılaştırılabilir sisteminin 2,0 litrelik yanmalı motor Giulia Veloce’ye ve Giulia Quadrifoglio’dan 2.9 litre V6’dan kuplaja uygulanacağını gösteriyor. İlk versiyon, 253 kW civarında bir performansa ve ikinci versiyonun muhtemelen 465 kW’a kadar çıkabileceği yansıyan haberler arasında.

9 Comments