Russell Crowe’un 3.7 Milyon Dolarlık ‘Boşanma Sanatı’ Müzayedesi

Ayşe  Sheringam 

Londra

Russell Crowe’un “Boşanma Sanatı” müzayedesi, Cumartesi günü, antikalar, sanat eserleri ve mücevherlerden oluşan parçalar, 3,7 milyon dolardan fazla değer buldu.

Açık artırma, The Crossing‘de rol aldığı ve 2003’te evlendiği Avustralyalı şarkıcı Danielle Spencer‘ın boşanmasının sona ermesiyle aynı zamana denk geldi.  Charles ve Tennyson adında iki erkek çocuk sahibi çift 2012’de ayrıldılar. Bu boşanmanın bir parçası olarak “Boşanma Sanatı” ihalesi yapıldı.

Avustralya medyasında yer alan haberlere göre, çift açık arttırmadan önce beş yıldan fazla bir süre önce ayrıldılar. Fakat Crowe, açık artırmanın bitiminde boşanmamız gerekiyor ”dedi.

Açık artırmada, takı ve saatlerden otomobillere, motosikletlere, gitarlara, kriket ve en ünlü filmlerinden tonlarca ürüne kadar 227 parça yer aldı. Örneğin, yaklaşık 300.000 dolarlık bir bedelle satılan Gladiator adlı filmde Maximus olarak kullanılan zırh ve silahlar bile satışa çıkarıldı.

Filmin atı (her biri 6,710 dolara satıldı) ve tam teşşekküllü bir Roma arabası (79.300 dolara satıldı) .Cinderella Man‘dan kahverengi, deri bir iç çamaşır bile bile yer aldı. Ayrıca satılan parçalar arasında bir adet  dinazor kafası 79.300 dolara satıldı.

Sonuçta, ihale toplamı 3.731.553 dolar getirdi. Crowe, aslında bu kadar bara hiç de kötü değil deyip espri yaptı.

 

 

1 Comment