Alman Gazeteciden Tuhaf Kıyaslama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ve Avrupa ülkelerine dönük saldırgan retoriğini kınayan Frankfurter Allgeimeine Zeitung gazetesinden Michael Hahnfeld, ”Erdoğan’ın kavgacı kışkırtmaları” başlıklı makalesinde tuhaf bir kıyaslamada bulundu.

Frankfurter Allgemeine Zeitung yazarı Hahnfeld, ”Erdoğan ‘faşistler’ ve ‘Naziler’ konusunu açtığına göre belki de onunla Ermeni soykırımını konuşmak gerekecek” ifadesine yer verdi.

Sabah Gazetesi’nin Almanya baskısında Bild gazetesinin Erdoğan’ın Almanya’da istenmediğini belirten başlığına cevabında attığı Almanca başlık olan, “Ey Avrupa…, Ey Almanya…, Ey Hollanda…, Ey faşistler…, Ey Nazi artıkları…, Ey Bild… Kuru gürültünüzden, yaygaralarınızdan, ahlaksız iftiralarınızdan korkacağımızı mı sanıyorsunuz?” sözlerini de değerlendiren FAZ yazarı Michael Hahnfeld, Sabah Gazetesi’nin Erdoğan’ın sesi olduğunu belirtip, onun tarzını Almanya’da sürdürmek istediğini belirtiyor.

Jan Böhmermann’ın Erdoğan’ı eleştiren şiirinin de, NDR kanalının ”Extra 3” programında yayınlanan ”Erdowie, Erdowo, Erdogan” klibinin de ”o zaman da son derece yerinde ifadelerdi” nitelemesinde bulundu.

168 Comments