Amazon’un Sahibi 131 Milyar Dolar Servetiyle Ne Yapacak

Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos tam  131 milyar dolar değerinde bir servete sahip. Bu kadar para tabi harcamakla bitmez. Bezos’a sevetini nasıl harcayacağı soruldu. Onun cevabı ise, “uzaya gideceğim”  oldu.

Bezos, Cumartesi günü Business Insider tarafından yayınlanan, Axel Springer CEO’su Mathias Döpfner ile yaptığı röportajda ayrıca şunları söyledi,”Bu kadar maddi kaynağı dağıtmak için bulabildiğim tek yolşu, Amazon’dan kazandığımı uzay yolculuğuna dönüştürmek istiyorum…” dedi

Bezos, uzay firması Blue Origin‘deki çalışmasının yaptığı en önemli iş olduğunu söyledi.

“Mavi Kökeni bu serveti kullanabilecek kadar pahalı” diyor. “Şu anda Blue Origin’i finanse etmek için yıllık 1 milyar dolar Amazon stokunu harcıyorum ve bunu uzun bir süre yapmaya devam etmeyi planlıyorum. Çünkü haklısınız, bu kadar parayı bir akşam yemeğinde harcayamıyor sunuz .” Dedi.

Pazar günü, Blue Origin, Blue Originiçin ilk kez 2018’de Van Horn, Texas yakınlarındaki tesisinde start verdi. Şirket, şu an insanları uzaya henüz göndermiyor. CEO Bob Smith, bunun seyahatin güvende olacağından emin olduğunda gerçekleşeceğini söylüyor.

Bezos, kişisel Instagram hesabında uzay çalışmalarıyla ilgili bir videosunu paylaştı.

581 Comments