Amerika Güzeli Yarışmasında “Mayo” Olmayacak “Fiziksel” Olarak Değerlendirilmeyecek

Miss America organizasyonunda aylar süren tartışmalardan sonra yöneticiler, Salı günü, neredeyse yüz yıllık bir kuralı değiştirdi ve yarışmacıların fiziksel görünümleri konusunda yarışamaması gerektiğini açıkladı.

Bu sene gerçekleştirilecek olan Amerika güzeli yarışması, ünlü mayo yarışmasını yarışmada devre dışı bıraktı. Bunun yerine,yarışmayı düzenleyen kuruluş bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Bayan Amerika yarışmasına katılan her aday, jüri üyeleriyle canlı orak, interaktif oturuma katılacak, hayatındaki başarılarını ve hedeflerini vurgulayacak ve işini yapmak için yeteneklerini, tutkusunu ve hırsını nasıl kullanacağını anlatacak ve değerlendirme bu kriterlere göre yapılacak.”

Kısa bir süre sonra, 1989 yılında Miss America’yı kazanan eski Fox News sunucusu olan Gretchen Carlson, kuruluşun yeni başkanı seçildi. Carlson Salı günü yaptığı açıklamada, olayı elden geçirerek Me Too hareketini dedeğerlendirdi. Fox News CEO’su Roger Ailes’e 2016 yılında cinsel tacizden dava açan ve 20 milyon dolarlık bir tazminat alan Carlson, Me Too döneminde kurbanların en açık sözlü savunucularından biri haline geldi.

İstanbulpost.com.tr  nin bu haberi link verilmeden, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

150 Comments