Cami Ziyaretinde Bulunan Obama Nasıl Mesajlar Verdi?

U.S. President Barack Obama greets students after his remarks at the Islamic Society of Baltimore mosque in Catonsville, Maryland February 3, 2016.  REUTERS/Jonathan Ernst
U.S. President Barack Obama greets students after his remarks at the Islamic Society of Baltimore mosque in Catonsville, Maryland February 3, 2016. REUTERS/Jonathan Ernst

Ülkesinde ilk kez bir camiyi ziyaret eden ABD Başkanı Obama, Müslümanların, kuruluşundan bu yana ABD’nin bir parçası olduğunu bildirdi.Obama, Müslümanların, emniyet, istihbarat ve orduda görev alarak ABD’yi güvende tutmak için çabalayan insanlar olduklarını ve bu ülkenin özgürlüğü için mücadele verdiklerini kaydetti.

 

ABD Başkanı Barack Obama, DAEŞ gibi terör örgütlerinin İslam’ı veya Müslümanları savunmadığını belirterek, terör örgütünün öldürdüğü kişilerin çoğunluğunun da masum Müslüman erkek, kadın ve çocuklar olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama, İslam’ın terörizmi yasaklayan bir din olduğunu belirterek, ”İslam, diğerlerine karşı saygı duyulmasını isteyen geleneğe sahip” ifadesini kullandı.ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinde gerçekleştirdiği ilk cami ziyaretinde genç Müslümanlara seslenerek, ”Sizler Müslüman veya Amerikalı değilsiniz, sizler Müslüman ve Amerikalısınız” dedi.

8 Comments