Çinli Xiaomi 1.1 Milyar Dolar Zarar Etti

Çinli Xiaomi büüyük çapta zarar bildirdi. Akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ilk çeyrekte halka arzından önce 7 milyar yuan (1.01 milyar dolar) net zarar kaydetti.

Xiaomi, 2017’nin tamamı için 3.9 milyar yuan ile karşılaştırıldığında, ilk çeyrekte 1.04 milyar yuan net kar yaptığını açıkladı. Xiaomi’nin gelirine yardımcı olarak, akıllı telefon sevkiyatları yurtdışındaki güçlü büyüme sayesinde% 88 arttı Dönem için 34 milyar yuan (5.3 milyar dolar) yükseldi. Bu, geçen yıl boyunca 114.6 milyar yuan. Haber kaynaklarının söylediğine göre, yaklaşık dört yıl içinde küresel çapta en büyük liste olabilecek bir Hong Kong halka arzında yaklaşık 10 milyar dolar toplanması bekleniyor. Tekliflerin yüzde 30’una kadarının anakaradaki Çin depo makbuzu olarak satılması bekleniyor.

Çinli akıllı telefon ve gadget üreticisi Xiaomi Corp, yılın ilk üç ayında para kaybetti ve şirket, 70 milyar dolar değerinde bir değer katması beklenen yeni hisse senedi listelerini açıkladı.

Xiaomi, bir defaya mahsus muhasebeleştirme masrafları nedeniyle ilk çeyrekte 7 milyar yuan (1.1 milyar dolar) zarar ettiğini açıkladı. Şirket çeyrekte akıllı telefon satışlarında % 88 artışla 1,7 milyar yuan  kazanç bildirdi.

183 Comments