Dev Firma “Yardım Kuruluşu”na Dönüştü Procter & Gamble Çocuk Bezi Bağışlıyor

P&G (Procter & Gamble)  markası Canada’da, COVID-19 için sağlık çalışanları ve Kanadalılara 2,5 milyon doların üzerinde hijyen ürün, el dezenfektanları, yüz maskeleri ve finansal destek bağışı yaptığını açıkladı.  

Şirket, Kanada genelinde sağlık çalışanlarına ve yiyecek bankalarına 2,5 milyon ABD dolarının üzerinde nakit ve temel ürün bağışında bulunacak.

Salgının başlangıcından bu yana P&G, COVID-19 ile  mücadele için yardın kuruluşları, hükümet yetkilileri ve diğer kuruluşlarla birlikte yoğun çalışmalar yürütüyor. Bugüne kadar, P&G’nin nakit, ürünleri,  30 marka, 200’den fazla farklı kuruluş ve 30 ülkede on milyonlarca dolar bağışta bulundu.

“Bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda P & G, tüm çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini sağlamak, tüketicilerimize temel ürünlerle hizmet etmeye devam etmek ve ihtiyac sahiplerine yardımcı olmak için anlamlı adımlar atmaya kararlıyız.” dedi P&G Kanada Başkanı Eric Breissinger. “Şimdi ve Şirketimiz her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyacı olanlar için iyi bir güç olmaya hazırlanıyor.” Dedi.

Maske ve el dezenfektanı

P&G, küresel olarak çeşitli üretim tesislerinde yüz maskeleri, el dezenfektanı ve yüz siperleri üretmeye başladı. Kanada’da P&G, önümüzdeki haftalarda Belleville bölgesinde cerrahi olmayan maskeleri ve Brockville bölgesinde el dezenfektanı üretmeye başlayacak. Üretim başladıktan sonra Şirket, operasyonel ihtiyaçlarının ötesinde üretebileceği ürünleri bağışlamak için yerel yönetim kurumlarıyla birlikte çalışacak. Üretilen maskeler ve dezenfektan ücretsiz dağıtılacak.

COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana, P&G, bu zorlu dönemde ihtiyaç duyanlara günlük sağlık ve hijyen ürünleri sunmak için Kanadalı afet yardım kuruluşu olan uzun süredir ortağı GlobalMedic ile birlikte çalışıyor. Bu çabanın bir parçası olarak P&G, yerel yardım çalışmalarına ve gıda bankalarına toplam 500.000 $ ‘dan fazla 33.000 hijyen seti bağışladı. Bu kitler Crest, Oral B, Pantene, Secret, Always, Old Spice ve Ivory gibi markaların temel hijyen ürünlerini içeriyor. Buna ek olarak, Pampers United Way üye ajansları aracılığıyla 30.000 çocuk bezine katkıda bulundu ve Tide Kanada Food Banks aracılığıyla ayni ürün bağışlıyor.

Salgın sırasında sağlık çalışanlarının kritik rolünün farkında olan P&G, GlobalMedic ile ortaklaşa olarak, Kanada’daki sağlık çalışanları için hastanelere kişisel bakım ürünleri bağışlıyor. Buna Pantene, Head & Shoulders, Olay, Secret, Old Spice, Gillette, Venus, Crest, Oral-B, Tampax ve Tide gibi markalardan 1 milyon doların üzerinde toplam 200.000’den fazla ürün dahil oldu.

Firma  Kanada’ya 500.000 dolar bağışta bulunduğunu açıkladı COVID-19 Sağlık ve Hastane Fonu
Tide, Food Banks Canada’ya 500.000 $ nakit ve ayni bağışta bulunduğunu açıkladı
Pantene, Kanada Kanada Gıda Bankalarına 100.000 dolar bağışta bulunduğunu belirtti.
P&G Gives Back, United Way COVID-19 Yerel Fonu’na 50.000 dolarlık bağış yaptığını açıkladı

Reviewer overview

Procter & Gamble Çocuk Bezi Bağışlıyor - /10

Summary

P&G (Procter & Gamble)  markası Canada'da, COVID-19 için sağlık çalışanları ve Kanadalılara 2,5 milyon doların üzerinde hijyen ürün, el dezenfektanları, yüz maskeleri ve finansal destek bağışı yaptığını açıkladı.  

0 Bad!