Dünya Finans Piyasalarında Son Durum

ABD hisse senedi verilerinin piyasaya sürülmesinin ardından yaşanan yükseliş , Avustralya hisse senedi piyasasının da  etkilemesi bekleniyor. Pazartesi günü 0700 AEST’de Avustralya’nın hisse fiyatı vadeli endeksi 38 puan % 0.63 artarak 6.092 olarak gerçekleşti.

Öte yandan, ABD doları Cuma günü yüzde 1’den fazla yükseldikten sonra Avustralya doları biraz daha yüksek ve temel metal fiyatları güçlü kazançlar eşlde etti.Pazartesi günü 0700 AEST’de, yerel para birimi Cuma günü 75,25 ABD senti olan 75.42 ABD doları değerinde idi.

Milyarder Warren Buffett, ABD ve Çin’in ticarette yanlış adımlar atmasının  “aşırı derecede aptalca bir şey” olur bundan kaçınacaklarını düşünüyorum dedi.

İngiltere’nin veri gizliliği skandalının “kahramanı” Cambridge Analytica’nın ABD’deki bir akademisyenin sahip olduğu tüm kişisel bilgileri devretmesini ve Birleşik Krallık’taki bir şirketin elinde tuttuğu verileri yurtdışından alma hakkını onayladı.

ABD petrol şirketi ConocoPhillips, Venezüella’nın devlet PDVSA’sının Karayip varlıklarını Güney Amerika ülkesindeki projelerinin on yıldan uzun bir süre önce ulusallaştırılması için US2 milyar dolarlık bir tahkim ödemesi yapmak üzere harekete geçirdi.

ABD hisse senedi verilerinin piyasaya sürülmesinin ardından ABD hisse senetlerinde güçlü kazançlar elde edildikten sonra, Avustralya hisse senedi piyasasının daha da yükselmesi bekleniyor. Pazartesi günü 0700 AEST’de Avustralya’nın hisse fiyatı vadeli endeks endeksi 38 puan veya% 0.63 artarak 6.092 puan olarak gerçekleşti.

Öte yandan, ABD doları ABD doları Cuma günü yüzde 1’den fazla yükseldikten sonra Avustralya doları biraz daha yüksek ve temel metal fiyatları güçlü kazançlar kaydetti. Pazartesi günü 0700 AEST’de, yerel para birimi Cuma günü 75,25 ABD senti olan 75.42 ABD doları değerinde idi.

İngiltere, gelecekteki gümrük düzenlemeleri hakkında Avrupa Birliği ile ilgili bir kaç hafta içinde  karar vereceğini açıkladı.

AMP, müşterilerinin hiç almadığı hizmetlere ilişkin ücretleri düzenleyenleri yanlış yönlendirerek suç işlemiş olabileceği yönündeki iddiaları “şiddetle reddediyoruz” diyor.

Eski Commonwealth Bank CEO’su David Murray AMP genel başkanı olmayı kabul etti.

Macquarie CEO’su Nicholas Moore, 20 milyon dolarlık bir ödeme paketiyle başka bir rekor kâr için ödüllendirildi.

Bazı Oporto, Kırmızı Horoz ve Tavuk Davranışları, Senato soruşturmasına yapılan taleplere göre, ana şirketlerinin ağır maliyetleri ve diğer haksız iş uygulamaları nedeniyle iflas riski altında olduğu açıklandı.

Sirtex Medical, Çin merkezli bir varlık yöneticisinden 1.9 milyar dolarlık bir devralma teklifi aldı.

.

 

441 Comments