Fiorentina’nın Kaptanı Davide Astori Otel Odasında Ölü Bulundu

 Fiorentina Kulubu’nün kaptanı ve İtalyan’nın eski uluslararası oyuncusu, 31 yaşındaki ,Davide Astori Pazar sabahı aniden hayatını kaybetti.

Astori, Fiorentina’nın Udinese’deki maçının sabahı otel odasında ölü olarak bulundu. İtalya’dan gelen haberlere  göre, takım arkadaşları Astori’nin ekibin  kahvaltısına gelmeyince odasına gittiler, uzun süre kapının açılmadığını görünce, kapıyı kırıp içeri girdiler ve talihsiz futbolcunun cansız bedenini odada buldular.

Davide Astori’nin Ölüm nedeni henüz bilinmiyor. Fiorentina, yaptığı açıklamada, “ani bir hastalık” olarak açıkladı.

Fiorentina’nın Udinese ile olan maçı ve Pazar günü yapılacak altı Serie A fikstürü ertelendi. Bunlara Milan derbisi, AC Milan vs Inter Milan’da dahil oldu. Yeni maç tarihleri lig tarafından kararlaştırılacak.

Astori 12 yıllık profesyonel kariyeri boyunca  AC Milan, Roma ve Cagliari’de yer aldı. 2011 yılında  İtalya Milli takımında ilk kez yer aldı. 2017’ye kadar  milli takımda 14 kez yer aldı. 2013’te Konfederasyon Kupası’nda Uruguay’a o muhteşem gölü attı.

Davide Astori’nin bu ani ölümü, İtalya genelinde  ve futbol dünyasında şok yarattı, taraftarları,  üzerinde  “R.I.P. Astori.”yazan büyük bir afişi  Benevento stadına astılar.

Hülya Karahan

hulyacar2001@yahoo.com

İstanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtilerek ve link verilerek kullanılabilir.

15 Comments