Fransa Cumhurbaşkanı Macron Suriye Yönetimini Ne ile Tehdit Etti?

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Suriye’de kimyasal silah kullanıldığına dair bir kanıt elde etmeleri halinde askeri müdahale gerçekleştirecekleri tehdidinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye’ye askeri müdahale tehdidinde bulundu.

Macron, ”Suriye’de kimyasal silah kullanıldığına dair bir kanıt bulursak, askeri müdahale yaparız. Ama şimdiye kadar Suriye’de sivillere karşı kimyasal silah kullanıldığına dair bir kanıt bulamadık” ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığına bağlı Ateşkes İzleme Merkezi, Nusra Cephesi’nin Beyaz Miğferler adlı örgütle birlikte İdlib’de kimyasal silah kullanarak bunu Suriye ordusu yapmış gibi göstermek için hazırlık yaptığını öne sürmüştü.

Beyaz Miğferler, kimyasal saldırı yapıldığı iddia edilen İdlib‘in Han Şeyhun beldesinde kurbanlara eldiven dahi kullanmadan müdahale etmesi sebebiyle tartışılmıştı.

2 Comments

 • Software testing Reply

  16 January 2021 at 11:45

  … [Trackback]

  […] There you will find 92181 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/fransa-cumhurbaskani-macron-suriye-yonetimini-ne-ile-tehdit-etti/ […]

 • CICD Reply

  17 February 2021 at 01:19

  … [Trackback]

  […] There you can find 78922 more Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/fransa-cumhurbaskani-macron-suriye-yonetimini-ne-ile-tehdit-etti/ […]

Leave a Comment