iPhone’unuzu Nasıl Daha Hızlı Şarj Edebilirsiniz?

Apple dev bir tüketici tabanına sahip, ancak  uzun ömürlü bir şarj pili her zaman bir sorun olmuştur. Daha iyi bir pil ömrü sağlama konusunda Apple yetersiz kalmıştır.

iPhone Devrim niteliğinde olmasına rağmen uzun ömürlü pile sahip olamamıştır şu ana kadar.

iPhone kullanıcıları sadece bir yıl sonra, Apple telefonunun pilinin hızla bozulmaya başladığına vurgu yapıyor.

Pil kısa bir süre dayanıyor ve iPhone’larınızı şarj cihazına takmak  zorunda kalıyorsunuz.

İnsanlar günümüzde akıllı telefonlara o kadar bağımlı oldular ki onsuz yapamıyorlar. Bu durumda hiç kimse uzun süre bir fişin yanında sopa gibi  dikilmeyi istemez… Peki iPhone’unuzdaki şarj işlemini gerçekten hızlandırabilecek bazı yöntemlerin olabileceğini düşündünüz mü hiç?

Aslında, 15 dakikadan az bir sürede iPhone’unuzu% 50’ye kadar şarj edebilecek yollar var. Tek ihtiyacın püf noktaları bilmek ve bunları uygulamak

1. Uçak Modu

 

Telefonunuzu 15 dakika boyunca uçak moduna getirin bu arada  (Wi-Fi uçak modunda hala çalışır), telefonun bataryayı boşaltma eğiliminde olan birçok fonksiyonu yerine getirmesini engelleyecektir. Herhangi bir çağrı ve kısa mesaj alamazsınız. Bluetooth bağlantısı kapanacak ve hepsi telefonunuzu ekstra işlevler yerine getirmekten kurtaracaktır. Temel olarak, telefonunuzu süper hızlı şarj edecektir.

2. Optimum Şarj Cihazı, Çok Cazip Bir Zaman kazandıracaktır.

Bir iPad duvar şarj cihazı, iPhone şarj etmek için alabileceğiniz en iyi şarj cihazıdır. Daha fazla amper elektrik aktarır, bu da bir bilgisayara takılı şarj cihazından veya şebekeye takılı bir şarj cihazından daha verimli hale getiriyor. Sadece iPhone 6 ve daha yeni modeller iPad duvar şarj cihazı tarafından sağlanan saniyede 2.1 amperlik kapasiteye sahip.

3. Telefonunuzu  Çok aşırı yüklemeyin.

Hüner telefonuzu aşırı kullanmamaktır. Bu da sıklıkla vakit geçirmekten kaçınmanız gerektiği anlamına gelir. Telefonun ekranını ne kadar çok açarsanız o kadar çok pil emer. Görünüşe göre hiçbiri mantıklı değil. Temel olarak, tek yapmanız gereken iPhone’unuz biraz dinlendirmek.

Yukarıdakilerin herhangi birini yapmak aslında iPhone şarj hızınızı artıracaktır. Sadece 5 dakika içinde iPhone’unuzu% 10’a kadar şarj edecektir. Telefonunuzun hızlı şarj olması da sizin zamandan tasarruf etmeniz anlamına gelir.

Hülya Karahan

hulyacar2001@yahoo.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi, kaynak belirtip link verilerek, değişiklik yapılmadan başka mecralarda kullanılabilir.

3 Comments