Polis IŞİD Sandı “Sakallılar Kulübü”ne Baskın Düzenledi

İsveç’te bir kişi, “Burada IŞİD üyeleri toplandı” ihbarıyla polisi aradı. Verilen adrese baskın yapan polis, siyah bayraklı kişilerin IŞİD değil kendilerine ‘Sakallı Kötü Adamlar’ diyen grubun üyeleri olduğunu tespit etti.

berd
İsveç’te kendilerine “Bearded Villains” (Sakallı Kötü Adamlar) adını takan 30 kişilik bir grup, siyah bayraklarıyla poz verince IŞİD terör örgütü üyesi olduklarını düşünen bir kişi tarafından polise ihbar edildi. Polis merkezini arayan kişinin, “Burada IŞİD üyeleri toplandı” dediği belirtildi.

Olayın gerçekleştiği lokale gelen polis önce gruba sorular sordu, daha sonra duruma aydınlık getirdi. Siyah bir bayrağın önünde poz verdiklerini gören ve bunu yanlış yöne çeken vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine ulaşan polisler kulüp üyelerinden özür diledi. “Bearded Villains” kulübü Facebook hesabı üzerinden açıklama yapma gereği duydu. “IŞİD terör organizasyonu ile bağlantı içerisine sokulduğumuz için derin üzüntü duyuyoruz. Kulüp olarak ilk hedefimiz ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı gelmektir. Önyargıları yıkmak için bir araya gelmiş bir kulüp hakkında yanlış ifadeler yaymak çok büyük bir hata” ifadesini kullanarak üzüntülerini paylaştı.

5 Comments