Kablosuz Şarj Akıllı Telefonunuz İçin Kötü mü?

Apple’ın iPhone 8 ve X’de kablosuz şarj etmeyi kabul etmesiyle, birçok kullanıcı telefonlarını tüm gün boyunca bir kablosuz şarj pedi üzerinde bırakabilecek. Peki bu bu telefonun bataryasına zarar verebilir mi?

Apple,t iPhone serisine yerli kablosuz şarj da eklediğinde, teknoloji hem tüketiciler hem de şirketler arasında çok daha yaygın bir şekilde benimseniyor..

Apple, iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefon serileri için kablosuz şarj teknolojisini kullanan Qi spesifikasyonunu kullanmayı tercih etti. Samsung, amiral gemisi Galaxy akıllı telefonlar için aynı şartnameyi taahhüt ediyor; Toplamda, yaklaşık 90 akıllı telefon modeli bugün Qi kullanıyor ve bu da endüstrinin üç standart arasında en popüler olmasını sağlıyor.

Masaüstü şarj istasyonlarına (tipik olarak küçük şarj yastıkları şeklinde) ek olarak, otomotiv pazarı da kabin içi kablosuz şarj teknolojisini benimsedi.

Audi, Chevrolet, KIA,  Hyundai, Nissan ve BMW gibi  yaklaşık 80 otomobil modeli, elektromanyetik Qi şarj spesifikasyonuna göre kabin içi kablosuz şarj olanağı sunuyor.

1 Comment