Yeni Leica Saatlerinin Fiyatı Kaç Bin Euro

Saat ve tarih L1 ve GMT donanımlı L2 olarak adlandırılan saatler, Leica ve Hanhart, Chronoswiss ve A. Lange & Söhne gibi çeşitli yüksek profilli saatçiler arasındaki görüşmeler sonuçlandı.

Saatlerin tasarımı için Leica,  yıllardır çoklu kameralar ve diğer optik cihazlar geliştiren ünlü bir Alman ürün tasarımcısı olan Achim Heine ile çalışmayı seçti.

Her iki saat de 41mm paslanmaz çelik kasalara sahip ve mükemmel bir şekilde çeşitli tasarım elemanlarıyla birlikte geliyor. Taç içine yerleştirilen yuvarlak yakut, ünlü kırmızı nokta logosunu çağrıştırıyor ve güç rezervi, M3 telemetre için üretilen Leicameter ışık metresinde bulunan bir ölçüye benzer şekilde tasarlanmış.

Her iki saatin hareketleri, İngiltere’de bulunan hassas makine üreticisi Lehmann Prazision tarafından üretildi ve bu da hem yüksek hassasiyetli horolojik makineleri hem de kendi saatlerini Lehmann Schramberg adı altında yaptı.

Fiyatlandırma henüz açıklanmadı, ancak L1 için 10,000  euro civarında olması bekleniyor. Üretim ilk yıl için toplam 400 adet ile sınırlı olacak.

80 Comments