Kate’yi Götürmedi Prens Hüseyin’le Maç İzledi

İngiltere Prens William Pazar günü, İsrail ve Filistin topraklarının da yer aldığı tarihi bir beş günlük turda, Ürdün’üde ziyaret etti.

İngiltere Prensi, Ürdün krallığının Suriyeli ve Filistinli mültecilere yardımını, “tarihi bağları ve dostluğu” övdü.

Siyasi bir ziyaret olmamasına rağmen Tahtın ikinci sırada varisi olan 36 yaşındaki Prens William‘in bu ziyareti, yüksek profilli bir görüşme olarak değerlendirildi.

Görüşmeler, Haşimi hanedanının bir üyesi olan 23 yaşındaki Ürdün Prensi  Hüseyin‘in ev sahipliğinde yapıldı.

İki prens, Pazar günü, daha önce kaydedilmiş olan İngiltere’nin, Panama’ya karşı oynadığı,Dünya Kupası maçını birlikte izledi.

Kensington Palace, ikilinini  Beit Al Urdun Sarayı‘nda bir kanepede otururken, büyük bir ekranda maç izlerken çekilen iki fotoğrafını Twitter’dan paylaştı…

 

Prens William İngiltere Futbol Birliği’nin başkanı ve Aston Villa futbol kulübünün taraftarı olarak biliniyor.

 

Prens William’ın Pazar öğleden sonra gelişinden sonra, iki prens, “Crown Prince” Vakfı tarafından desteklenen dijital üretim için bir teknoloji laboratuvarını ziyaret etti. Prens Hüseyin Teknik Üniversite öğrencilerinin çok eksenli bir robot kolu ve bir boya robotu da dahil olmak üzere bazı projelerini sundu.

Prens William’a Aston Villa’nın anblemiyle  süslenmiş ahşap bir kalkan hediye edildi.

Bu ziyarette gözler en çok Prens William’ın eşi Kate Middleton’u aradı.

Prens William, eşi Kate‘nin “çok üzgün” olduğunu. Nisan ayında dünyaya gelen, oğulları Louis’in bu yolculuğa çıkmak için çok küçük olduğunu bu yüzden gelemediğini belirtti.

17 Comments