Facebook Evlendirecek: “Çöpçatanlık Özelliği Geliyor”

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg Salı günü yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’a yakında yeni bir çöpçatanlık (tanışma ve eş bulma bulma) özelliğinin de ekleyeceğini açıkladı.

Zuckerberg, Facebook’un San Jose, Kaliforniya’daki yıllık F8 geliştiricileri konferansında yaptığı konuşmada, insanların uzun vadeli ilişkiler bulmalarına yardımcı olmak için bu konuya odaklanacaklarını vurguladı.

Zuckerberg, bu yeni özelliği sunarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üç evlilikten birinin Internet üzerinde yapılan tanışmalarla başladığını, 200 milyondan fazla Facebook kullanıcısının kimliğini belirlendiğini, “Bu, gerçek, uzun vadeli ilişkiler kurmak için kullanılacak bunun ön koşulu da bekar olmak.“Dedi.

Yeni özellik kapsamında, kullanıcılar arkadaşlık ağlarında görünmeyecek, ayrı bir “arkadaşlık” profili oluşturabilecek ve arkadaşlık tercihlerine, ortak ve karşılıklı tanıdıklara göre önerilen potansiyel eşleşmelerle olacak..

Facebook’la uyumlu olarak bu uygulamada ücretsiz olacak. Zuckerberg’in bu açıklamasından sonra internet çöpçatanlık devi Match.com‘un resmi işlem günününde değeri  yüzde 22 düştü.

 

1 Comment