Microsoft, 5 Oyun Stüdyosu Aldı

ABD’li yazılım devi Microsoft Pazar günü, Xbox One konsolu için orijinal oyun içeriğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla beş oyun stüdyosunun satın alındığını duyurdu.

Microsoft yaptığı açıklamada, Microsoft Studios ailesine “beş yeni yaratıcı ekip” ekleyerek, “yeni yatırımlar, yepyeni bir stüdyonun oluşumu, girişim oyunlarının edinilmesi ve Ninja Teorisi, Undead Labs ve Zorlama Oyunlarını elde etmek için niyet mektuplarını içeriyor , ”

Forza yarış serisinin arkasındaki geliştirici olan İngiltere merkezli Playground Games, 2010’dan beri uzun süredir Xbox partneriydi ve bu yılki “Forza Horizon 4″ üzerinde çalışıyor.

“ Oyunlarının, açık dünya uzmanlığını tamamen yeni bir projeye taşımaya adanmış bir takımı olacak” dedi.

Microsoft’un Oyun Başkanı Phil Spencer, Los Angeles’ta düzenlenen Electronic Entertainment Expo 2018’deXbox brifinginde.”Oyun endüstrisinin bir parçası olmak için daha heyecan verici bir zaman hiç olmadı. Bu, dünyanın dört bir yanında iki milyardan fazla oyuncu için inanılmaz yeni oyunlar sergiliyor.” Dedi.

E3 2018 resmi olarak önümüzdeki Salı günü açılıyor, ancak Microsoft’un da dahil olduğu birçok büyük oyun yayıncısı ve donanım üreticisi, fuar etkinlikleri düzenliyor.

Microsoft, 18 konsolu lansman ve 15 dünya prömiyerini içeren E3 etkinliğinde rekor 52 oyun sergiledi.

Oyuncular, “Forza Horizon 4”, “Halo Infinite” ve “Gears 5” gibi özel oyunculardan ve “Session”, “Under”, “Ashen” ve “Tunic” gibi bağımsız oyunlardan her tür oyuncuya ait oyunları içeriyor.

Spencer, şirketin E3 serisinin “her ölçekteki en çeşitli oyun portföyü” olduğunu söyledi.

Microsoft, önümüzdeki yıl en büyük gişe rekorları kıran oyunların lansmanını yapacağı ve “Fallout 76”, “Kingdom Hearts 3”, “Devil May Cry 5”, “Battlefield V” gibi Xbox One’ın gücünden yararlanabileceğini söyledi. Metro Exodus “ve” Tomb Raider Gölgesi. ”

Microsoft tarafından satın alınacak diğer üç oyun stüdyosu, “Washington Çağı” adlı “Ölümsüz Devlet” unvanını yaratan “Hellblade”, “Undead Labs” adlı Seattle’ı geliştiren ve İngilizcenin “Decay Eyaleti” unvanını yaratan “Cambridge” nin Ninja Teorisi ve Compulsion Oyunları Montreal, Kanada, bu yılın sonunda piyasaya sürülecek olan “We Happy Few” adlı yeni unvanıyla çalışıyor.

Satın almalar tamamlandıktan sonra Microsoft 11 oyun geliştirme stüdyosuna sahip olacak.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

 

25 Comments