Microsoft, Eğitim Kalitesini Artırmak İçin Chalkup’la Ortak Oldu

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

Microsoft, öğrenciler için daha iyi öğrenme deneyimlerini geliştirmek için  Chalkup ile ortaklık kurdu.

Microsoft, işbirliğinin bir parçası olarak, öğrencilerin ödevlerini “Microsoft Ekipleri” tarafının değerlendirmeyi ve kolaylaştırmayı sağlayacak, ayrıca Chalkup‘un sınıf içi eğitim orijinal uygulamasını geliştirecek.

Sistemi geliştiren Eran Megiddo, Salı günü bir bloğa yaptığı açıklamada, ” Bu ortaklığın öğretmenlerin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olmak, işbirlikçi sınıflar kurmak ve öğrenciler için daha iyi öğrenme teknikleri üretmek” için teknoloji devinin devam eden eğitim yatırımının bir parçası olduğu  belirtti.

Microsoft, Ayrıca Chalkup’un kurucularından Justin Chando‘yu da işe aldığını açıkladı.

Chalkup ve “Microsoft ekibi , kesintisiz sınıf tartışmaları, sohbet ve entegre atamalar ve Microsoft öğrenme araçlarını sunacak.

Bunlar, yaşları veya yetenekleri ne olursa olsun öğrenciler için  becerilerini geliştiren kanıtlanmış teknikleri uygulayan ücretsiz araçlar olacak.

Chalkup, tüm öğrenciler için daha cazip bir dijital sınıf deneyimi oluşturmak amacıyla Chando tarafından 2013 yılında kuruldu.

Chando, “Microsoft’daki üstün yetenekli insanlarla , derslikler arasında iletişimin geliştrilmesi, öğrenciler arasında işbirliği ve birlikte çalışmanın yeni ve yenilikçi yollarının bulunması konusundaki misyonumuzda, Microsft ile tam uyum sağlayacağımızı biliyorduk. Gelecekte müşterilerimizin beklentilerini karşılayacağımız için çok heyecanlıyız dedi.

Chalkup’un hizmetleri 30 Haziran 2018’de sona erecek, firma müşterilerine Haziran sonuna kadar desteğini sürdürecek ve Microsoft ile birlikte çalışmak için, yumuşak bir  geçiş süreci sağlayacaklarını belirtti.

Chalkup’ın mevcut müşterileri,  2018 eğitim yılı Haziran ayı bitene kadar, kurslarda derslerini yürütmeye devam edebilecek. ama  Chalkup artık yeni üyelik isteklerini  kabul etmeyecek

i

213 Comments