Muhammed Salah Dünya Kupası 2018 Açılışı Maçına Katılımayacak

Mısır Futbol Birliği (EFA) başkanı Hany Abo Rida, Muhammed Salah’ın Mısır’ın Dünya Kupası 2018 açılış maçını kaçıracağını  söyledi.

Ancak sakatlık geçiren fubolcu toparlanabilirse 19 Haziran’da Rusya’ya ev sahipliği yapacağı maçta olabilecek.

25 yaşındaki Salah Cumartesi günkü Şampiyonlar Ligi finali sırasında Kiev’de Liverpool’da, Real Madrid’e  karşı oynarken,  Sergio Ramos ile mücadele ederken sert bir omuz  hasarı yaşadı ve sakatlandı.

Ancak EFA başkanı Rida, Yılın Birinci Ligi Oyuncusu’nun Mısır milli takımında 15 Haziran’da Ekaterinburg Arena’da “Firavunlar” açılış maçında Uruguay’ı kaçıracağını söyledi.

Bleacher’in muhabiri  gazeteci Dean Jones attığı tweet de tweet attı: “EFA Başkanı Hany Abo Rida,  Muhammed Salah’ın Mısır’ın Uruguay’a karşı oynayacağı  açılışı maçını kaçırma olasılığının yüksek olduğunu yazdı. Fakat Rusya maçı için% 100 olacak.”Dedi.

Liverpool’un doktarları sağlık durumunun oynamaya müsait olmadığını söylemesine rağmen, oyuncu kendisi finalden sonraki gün tweet atarak, Rusya maçına hazır olacağını söyledi: “Çok zor bir geceydi ama ben bir savaşçıyım. Şansızlıklara  rağmen, eminimtaraftarımı gururlandırak ve Rusya’da olacağım.  Sevginiz ve desteğiniz bana ihtiyacım olan gücü verecek. ”

44 Comments