Trump, Kim Kardashian ile Cezaevi Reformu Konuştu

Kim Kardashian adalet sistemini tartışmak için, Başkan Donald Trump’la Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Kim Jong-un ile potansiyel bir toplantıyla nükleer bir krizi çözmek isteyen Donald Trump, Kuzey Kore’nin Kim’i ile değil ünlü televizyon yıldızı Kim Kardashian’la bir araya geldi.

Trump Çarşamba günü Beyaz Saray’da ünlü  televizyon yıldızıyla buluştu. Kim kardashian’la bir araya geldi. Kardashian, şiddet içermeyen uyuşturucu suçu için, ömür boyu hapis cezasına çarptırılan, 63 yaşında bir büyükanne olan, Alice Marie Johnson ‘a af çıkarılması için Başkan Donald Trump’dan ricada bulundu.

Toplantıdan sonra Trump, Oval Ofisi içinde çekilmiş resmini tweetledi. Şöyle yazdı: “Bugün KimKardashian ile büyük buluşma, hapishane reformu ve cezalandırma hakkında konuştuk.”

Toplantıda tam olarak ne tartışıldığı bilinmiyor, ama daha sonra Kardashian West  başkana teşekkür etti ve Johnson’ın serbest bırakılmasını umduğunu söyledi.

Kardashian şunları yazdı: “Bu akşamki zamanı için Başkan Trump’a teşekkür etmek istiyorum. Başkanın, ilk kez şiddet içermeyen uyuşturucu suçu için ömür boyu hapis cezasını çeken Alice Marie Johnson’u affetmesini umuyoruz ”dedi.  Ünlü yıldız sözlerine şöyle devam etti.”Bayan Johnson’ın geleceği konusunda iyimseriz ve pek çok kişinin de hayatında ikinci bir şans elde etmesini umuyoruz.”

Vanity Fair dergisi ilk olarak Kardashian West’in Trump’un damadı ve üst düzey danışmanı Jared Kushner ile konuştuğunu yazdı.

Kardashian West’in birkaç ay boyunca Kushner ve Ivanka Trump ile özel toplantılarda yer aldığı belirtildi.

Johnson 1997 yılında uyuşturucuya bağlı suçlamalardan hüküm giydikten sonra şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Johnson’a hükmetmete af için verdiği dilekçede  şu anda 250.000’den fazla kişinin imzası var.

Kardashian West’in kocası Kanye West,  Başkan Trump’un verdiği destek nedeniyle, eleştirilere maruz kalmış ve Trump’un sloganı olan   “Amerika’yı Tekrar Büyük Hale Getir” sloganını taşıyan bir kapağın resmini çizmişti.

 

 

320 Comments