Mükemmel Saçlar İçin Beş Öneri

ş boyunca saçlarınız daha çok olumsuz etkiye maruz kalacak. En önemlisi de nemlerini kaybederek kuru bir görünüm alacaklar. Sağlıklı ve güzel görünen saçlar için EverydayMe’nin sunduğu beş öneriyi deneyin.
1. Saçlarınızı doğru ürünlerle yıkayın

beautiful-hair-style-8

Saç tipinize uygun ürünler kullanın. Örneğin saçlarınız kuruysa uygun Pantene serisi bu problemle sizin yerinize savaşacaktır. Saçlarınızı nemlendirmek, yumuşatmak ve korumak için kullandığınız krem büyük önem taşıyor. Bu nedenle ihmale de pek gelmiyor.

İpucu: Saçlarınızı gereğinden fazla yıkamayın. Her gün yıkamak saçlarınızı kurutur ve zayıflatır. Eğer bulunduğunuz ortamlarda fiziksel bir kirlilik yoksa ya da aşırı kirli bir atmosferde çalışmıyorsanız saçlarınızı her gün yıkamanıza da lüzum yok. Saçlarınız için en ideali, onları gün aşırı yıkamanızdır.

2. Saçlarınızı sık sık nemlendirin

Haftalık ajandanızda saç maskesi uygulamak için birkaç dakika ayırmayı ihmal etmeyin. Haftada bir kez uygulayacağınız maskeyle saçlarınızı besleyip dipten uca kadar daha güçlü ve güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Saç tipinize uygun bir maske kullanın. Saçlarınız kuruysa, bal içeren bir maske olumsuz koşulların verebileceği zararları gidermenize yardımcı olacaktır.

İpucu: Eğer saçlarınız boyalıysa, Pantene Koruyucu ve Parlaklık serisi kullanabilirsiniz. Bu ürünün ultra-hacim koruma ve ultra-renk koruma özellikleri saçlarınızın güzelliğine ve sağlığına büyük bir katkıda bulunacaktır.

3. Kuruturken “güvenli mesafe”yi koruyun

Saçlarınızı korumak konusunda ne denli hassas olursanız olun, onları ancak saç kurutma makinesinden güvenli bir mesafede tutarak gerçek anlamda muhafaza edebilirsiniz. Saçlarımızı çok yakın bir ısı kaynağına maruz bırakma hatasını hemen hepimiz sıklıkla yaparız. İdeal olan, kurutma makinesini en yüksek ısı derecesi yerine ortalama bir ısıya ayarlamak ve saçlardan 30 cm uzak tutmaktır.

Elbette bir çoğumuz saçlarımızı kuruturken aynı zamanda çekiştiriyoruz da ve buna alternatif bir düzleştirme yolu da yok. Bu yüzden size Pantene Isıya Karşı Koruyucu Parlaklı Veren Saç Bakım Spreyi kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde saçınızı kurutmak ve şekil vermek için uyguladığınız yöntemlerin verebileceği zararı en aza indirgeyebilirsiniz.

4. Üç ayda bir saçlarınızı kestirin

Evet bunu yapmak zorundasınız. Eğer hareketli, neşe dolu saçlara sahip olmak istiyorsanız kırık uçları düzenli olarak aldırmalısınız. Elbette saçlarınızı kısacık kestirmekten bahsetmiyoruz. Uzatmak istiyor da olabilirsiniz. Ama kırıkları aldırarak saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel uzamasını sağlayabilirsiniz. Bir deneyin, ne denli şaşırtıcı sonuçlar aldığınızı siz de göreceksiniz.

5. Özel bakım uygulayın

Keratin içeren bakım ürünleri saçlarınızın dokusunu yeniler ve bütün dünyada bu böylece bilinir. Saçlar keratinle daha güçlü, ipeksi ve nemli bir görünüm kazanırlar. Bu tür bakım kuaför salonlarında da evlerde de yapılabilir.

6 Comments