Okullar Tatil “O” Aranıyor!

rrrrrrrrrrKanada’nın New Brunswick eyaletine bağlı Moncton kentinde önceki gün düzenlenen operasyon sırasında çıkan çatışmada 3 polisi öldürüp, 2 polisi yaraladıktan sonra kaçan  ve yanında ağır makinelı silahlar bulunan Justin Bourque aranıyor.

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP ekiplerinin kaçan saldırganı yakalamak için olay bölgesindeki karadan ve havadan arama çalışmaları sürerken, yaşamını yitiren polisler nedeniyle ülkede bayraklar yarıya indirildi.

Saldırganı yakalamak için, oldukça geniş bir bölgede yaşayanlardan, evlerinden çıkmamalarını ve kapılarını kilitli tutmalarını isteyen Kanada güvenlik güçleri, bölgedeki okulları tatil etti, devlet dairelerini kapattı, belediye otobüsleri ile okul JK14 0605 manhunt 8060servislerini durdurdu.

Adeta evlerine hapsolan bölge halkının, çevrelerinde olup bitenlerden gördüklerini sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook üzerinden paylaşmaları, Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP operasyon şeflerinin tepkisini çekti.

Bu arada, bölge sakinlerinden Vanessa Bernatchez’in, çatışmayı ve polisin vurulma anını kaydettiği görüntüleri paylaştığı Facebook sayfası da binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.RCMP mensubu 5 polisi vurduktan sonra kayıplara karışan 24 yaşındaki Justin Bourque’yi görenlerden bir bölge sakini, “Üzerinde kamuflaj giysi vardı. Rambo gibi başı bandajlıydı.

kaaaaa

 

Elinde, sırtında silahlar, ok ve yay vardı” dedi.Saldırganı arama çalışmalarına 300’ün üzerinde polis katılıyor.Öte yandan G7 Zirvesi için Brüksel’de bulunan Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper, kameraların karşısına geçerek yaşamını yitiren polislerin ailelerine başsağlığı dilerken, hükümet üyeleri de gün boyu yaptıkları açıklamalarda saldırıyı kınadı.

 

 

rraaaaa

89 Comments