Orange, Belçika’nın VOO’suna Talip Oldu

Orange  Belgium (Belçika), yerel basında çıkan haberlere göre, Brüksel’deki Liege merkezli Nethys ve Brutélé’nin sahip olduğu VOO kabinini satın almak için harekete geçti.

Orange’ın firma ile ilgilenme zamanlaması ise ilginç, çünkü çok yakınlarda Nethys ve Telenet arasında  bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmada VOO, Telenet’in ağı aracılığıyla gelecek yıl mobil servis sunuyor. Ayrıca bu anlaşmanın Telenet ve VOO arasındaki yakınlaşma spekülasyonları tetiklediği belirtiliyor.

“Orange Belgium”, Belçika belediyeleri adına Voo markası altında pazarlanan ağları işleten iki şirket olan Nethys ve Brutélé ile bir “sanayi ortaklığı” oluşturuyor. Böyle bir birleşme, Wallonia ve Brüksel’de güçlü köklere sahip bir ulusal telekom operatörü kurulmasına yol açabilir ”, diye açıklıyor Orange Belgium.

VOO, Wallonia’da ve Brüksel’in bazı kısımlarında Nethys ve Brutélé’nin sahip olduğu ağlarda üçlü oyun hizmetleri sunuyor ve Flanders ve diğer  bazı bölgelerinde hizmet veren Telenet’e denk geliyor. Orange Belgium, Telenet kablo ağlarına üçüncü taraf erişimi var.

Şu anda, Belçika piyasası, Flanders’daki Telenet, Wallonia’da VOO ve  Belgacom, roximus, her iki kablo operatörü ile rekabet eden ulusal bir oyuncu olarak yer alıyor.

325 Comments