Saçlarınız Kalp Krizi Geçireceğinizi Haber Veriyor

Vücudumuz yaşadığı her problem için, bize bir uyarı gibi sinyaller gönderiyor, böylece neler olduğunu anlayabiliyoruz. Sadece bu uyarları doğru okuyabilmeliyiz. Örneğin, göğüs ağrısının kalp krizi için erken bir işaret olduğu biliniyor. Peki ya saçımız?

Kalp krizi çok farklı. Bazısı yavaş olabilir, bazen de  gerçekten hızlı olabilir. Her şey çok farklı sebeplere bağlı. Bazı insanlar hastaneye gitmemeye karar verir, çünkü bir saldırının göstergeleri olabileceğinin farkında olmadıkları bazı belirtileri ihmal ederler. Çok geç olmadan  tıbbi yardım almanın önemi büyük.

Saçlarınız gelecekte kalp krizi geçirebileceğinizi haber verir mi?
Kalp krizi gerçekleşmeden önce vücudunuz size çok fazla uyarı verecektir. Bu işaretlerin arasında saçlar da var.

Saçınız kortizol denilen yüksek düzeyde bir hormon içeriyorsa, bu bir inme anlamına gelebilir. Kortizolü kan, tükürük ve idrarda ölçebilirsiniz. Yine de, saçlar çok farklı. Saçlarınız 5-6 inçlik bir iplikçik olarak büyüdükçe, daha uzun bir stres düzeyine sahip olabilir.

Kalp krizi geçirmiş 56 kişi  daha önce incelendi ve saçları kalp krizi geçirmeyenlerle karşılaştırıldı. Kalp krizi geçiren kişilerin saçları daha fazla stres gösterdi.

Böylece  saçlarınız gelen kalp krizi hakkında sizi uyarır. Bununla birlikte, Chauncey Qrendi adında bir uzmana göre kalp krizinde en sık görülen semptomları şunlar:

Göğüs ağrısı – her zaman kalp krizine yol açmasa da
Terleme ve mide bulantısı
Zorlayıcı solunum
Mide sorunları

13 Comments