Samsung Bu Yaz Katlanabilir Telefonların Üretimine Başlayabilir

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonunun önümüzdeki yılın başlarında ticari kullanıma sunulması öncesinde, şirketin halihazırda kullanılacak olan ekranların üretimine hazırlandığı iddia ediliyor. 

Şu anda, Samsung‘un, üretimin ilk aşamalarında sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için yeni paneller için bir test hattı oluşturduğu ve her şey plana göre giderse, şirketin genel olarak yoğunluğa rağmen hızını biraz artırması bekleniyor.

1 milyon panel üretimi ile birlikte, şimdilik nispeten düşük kalması bekleniyor. Ancak ilginç bir şekilde, Samsung‘un akıllı telefonunun tasarımını henüz tamamlayamadığı ve bu noktada iki seçenek arasında kaldığı söyleniyor.

Muhtemelen en mantıklı tasarım tercihi olan ilki, ekran kapağını ikiye katlayacaktı, fakat Samsung, bu fikre çok fazla ilgi göstermiyor.  Bunun yerine, Güney Koreli devi şu anda akıllı telefonun  üçte ikisini katlayan bir ekran takarak, panelin bir kısmının her zaman görünür olmasını sağlayan bir telefon tasarlıyor. Her halükarda, ekran açıldığında 7 ila 8 inç arasında olacak.

Samsung cihazının şu an şubat ayında MWC 2019’da bir lansman için hazırlandığı ve üretimin bu yaz başlayacak olması gerçeği göz önüne alındığında, şirketin tasarım hakkında kısa bir süre sonra karar vermesi bekleniyor.

Günümüzde ortaya çıktığı gibi, benzersiz akıllı telefonun nihayetinde piyasaya sürüldüğü zamanlarda, Samsung, önümüzdeki yıl kendi katlanabilir teklifini sunma planlarını açıklayan rakip Huawei’den zorlu rekabetle karşı karşıya kalabilir.

1 Comment