Samsung,Tuş Kilidini “Infinity Ekran”da Test Ediyor

Samsung, esnek ekranlar gelmeden önce çentiğin yeteneklerini “Infinity Ekran” üzerinde test ediyor. Bu, SDC18 açılışında üretici tarafından gösterilen yeni görüntü teknolojileri için yol haritasını gösteriyor.

Samsung, son yıllarda teknolojiyi sergilemeye önemli bir katkıda bulunmuştur. San Francisco’daki SDC18 geliştirici konferansında, Güney Koreli şirket şimdi yaklaşan gelişmeler hakkında bir bakış açısı sunuyor. Dün akşam sunulan “Infinity Flex Display”, sadece döndürülebilir ve gerilebilir ekranların önündeki bir ara adım olarak nitelendiriliyor.

Bununla birlikte, Samsung’un açılış konuşmasında gösterdiği yol haritasına ilgi çekmek de, önümüzdeki aylarda seri üretime geçecek olan “Infinity Flex Ekranı” ndan önceki sahne ve muhtemelen 2019’da bir akıllı telefon modeli olarak adlandırılan bir Galaxy F modelinde piyasaya sürülmebilir.  Bu ön aşama, Samsung’un Galaxy S8 (Plus) ile 2017’de tanıttığı “Inifnity Display” in yeni versiyonlarını içeriyor.

Bunlar, çentikli küçük çeşitler, ön kamera ve sensörler için gösterge panelindeki girinti ile dolu yüzey göstergeler. “Infinity U”, örneğin, bir yarı oval şekilli Notch à la Essential Telefon, “Infinity V”, bir açısal versiyon ve “Infinity O”, Asus Zenfone 6 ile olduğu gibi yanda oturan yuvarlak bir Notch içeriyor.

Gösterilen dördüncü varyant, görünüşte hiçbir girintiye sahip olmayan ekrana “Yeni Sonsuzluk” adı veriliyor. Burada üretici, her zamanki gibi dar marjlar koyabilir. Ancak Samsung, Oppo Find X‘e benzer şekilde ön kamerayı genişletmek için bir kayan mekanizma içeren bir akıllı telefon tasarlamayı da düşünebilir.

803 Comments