Savunma Bakanlığına “Kuduz Köpek” Lakaplı General Getiriliyor

Stacy Adams

mmmmABD’nin 45’inci Başkanı olarak Ocak ayında Beyaz Saray’a çıkacak olan Cumhuriyetçi Donald Trump, Ohio’ya bağlı Cincinnati şehrinde destekçilerine seslenirken, ‘Mad Dog’ Mattis’i Savunma Bakanlığı’na getireceğini söyledi.

Mad Dog’ olarak bilinen James Mattis, Obama’nın başta İran olmak üzere Ortadoğu politikalarını kıyasıya eleştiren emekli bir general.Trump’ın “en iyimiz” ifadesiyle tanımladığı Mattis, İran’ın “Ortadoğu’daki istikrar ve barışa en kalıcı tehdit” olduğunu savunuyor.

Daha önce Trump tarafından “generallerin generali” olarak bahsedilen Mattis, 1991’deki I. Körfez Savaşı’nda  komuta ediyordu. 2001 ise Güney Afganistan’daki görev gücünü yöneten ABD’li komutan, 2003’teki Irak işgalinde yer aldı, Felluce Muharebesi’nde de kilit rol oynadı. 66 yaşındaki James Mattis, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı görevini ifa ettikten sonra 2013 yılında emekli oldu.

 

Mattis’in Savunma Bakanı olmasının önünde Anayasal bir engel bulunuyor. ABD’de emekli bir askerin bu göreve gelmesi için üniformasını en az 7 yıl önce çıkarması gerekiyor. Fakat Cumhuriyetçilerin elinde bulunan Kongre’nin bu maddeyi devre dışı bırakabileceği konuşuluyor.

6 Comments

 • Research Reply

  06 January 2021 at 13:45

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/savunma-bakanligina-kuduz-kopek-lakapli-general-getiriliyor/ […]

 • Unicc Reply

  30 January 2021 at 03:13

  … [Trackback]

  […] Here you can find 72842 additional Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/savunma-bakanligina-kuduz-kopek-lakapli-general-getiriliyor/ […]

 • ring binder zip wallets Reply

  16 February 2021 at 00:44

  Maybe you have considered creating an ebook or guest
  authoring on other blogs? I have a blog centered on the same subjects you discuss and would love to obtain you share some stories/information. I know my viewers would value your projects.
  If you might be even remotely interested, feel free to shoot me an e mail.

  Here is my web page ring binder zip wallets

 • 트루모아 Reply

  16 February 2021 at 21:11

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/savunma-bakanligina-kuduz-kopek-lakapli-general-getiriliyor/ […]

 • รับทำเว็บไซต์ WordPress Reply

  27 March 2021 at 11:08

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/savunma-bakanligina-kuduz-kopek-lakapli-general-getiriliyor/ […]

 • diy diamond painting Reply

  07 April 2021 at 16:44

  … [Trackback]

  […] Here you can find 54948 additional Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/savunma-bakanligina-kuduz-kopek-lakapli-general-getiriliyor/ […]

Leave a Comment