Şok Fotoğraflar Ortaya Çıktı Esad Yanlılarını Rus Helikopterleri Taşıyor

rusoHülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

İnternette yayınlanan fotoğraflarada, Irak’lı Şii askelerin Suriye’de bulunan Rusya’ya ait savaş helikopterinin önünde poz verdiği ortaya çıktı.
Bu fotoğraflar gündeme bomba gibi düştü, çünkü bo fotoğraflar dört yıldır Suriyede devam eden savaşta Rusya‘nın özellikle Şii askerlerin Suriye’ye nakledilmesinde perde arkasındaki rolünün ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

 
Rusya, Suriye’de Başar Esad’a destek vermek için yedi hafta önce başlattığı operasyonlarda ülke içindeki üsleri kullanarak, hükümet destekli askerle ile derin oparasyonlar yaptı ve Asad’ın lehine dengeleri değiştir.

 
“Gozarto Koruma Kuvveti” olarak bilinen ve Esad yanlısı olan, Süryani Hristiyanlardan oluşan, milis gücü, Hristiyan kasabası Humusun batısını IŞİD’e karşı savaşarak kurtarmak için, bölgeye yine Rus helikopterleriyle intikal ettiği iddiası ortaya çıktı. Gozarto Koruma Kuvveti militanları bu iddiayı twitter’dan bizzat duyurdu.

 
Kremlin Suriye ordusunu yardımcı olmak için askeri danışman gönderdiğini itiraf etmşti. Ama Esad yanlısı güçlere yardım ettiğini hiçbir şekilde doğrulamamıştı.

 
Cumartesi günü,Ivan Sidorenko Adında bir Rus blogger İnternette, Suriye’ye toraklarına inen bir Rus helikopter önünde duran Iraklı Şii milislere fotrağraflarlarını yayınladı. ve altına da “Irak’lı Sii askerler, Suriye’de arkalarında Mi-8AMTSh Rus Hava Kuvvetlerinine ait helikopterin önünde poz verdi” notunu düştü.

iŞTE O FOTOĞRAFLAR:

 

ruso

 

rrrrrrrrrrr

 

ruaaa

 

russssssss

2 Comments