Trump ve Demokratlar Arasında “Rusya” Gerilimi Büyüyor

ABD Başkanı Trump, Rusya’nın Washington Büyükelçisi Kislyak ile geçen yıl iki kez görüştüğü ortaya çıkan Adalet Bakanı Sessions’ın istifasını isteyen Demokratlara sert çıktı

Rusya’nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile görüştüğü ortaya çıkan ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions’ın istifasını isteyen Demokratların Senatodaki Azınlık Lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisindeki Azınlık Lideri Nancy Pelosi’ye sert eleştirilerde bulunan ABD Başkanı Donald Trump, her iki Demokrat siyasetçinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev ile çekilmiş fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak, “Senatör Schumer’in Rusya ve Putin’le bağlantıları hakkında hemen bir soruşturma başlatmalıyız. Tamamen ikiyüzlülük.” ifadesini kullandı.

ABD’de eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in istifasıyla başlayan Rusya tartışması, Adalet Bakanı Sessions’ın Rus Büyükelçi ile görüştüğünün ortaya çıkmasıyla yeniden alevlendi.

Bakan olmadan önce Senatodaki ifadesinde Ruslarla temasta bulunmadığını dile getiren Sessions’ın Rus Büyükelçi ile görüştüğünün ortaya çıkması üzerine harekete geçen Demokrat Parti liderleri, Trump’a en yakın isimlerden Jeff Sessions’ın istifasını istemiş, Trump ise Adalet Bakanı’na sahip çıkmıştı.

Hafta sonunu geçirmek üzere başkent Washington’dan Florida eyaletine giden Trump, dün sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Demokratlara

320 Comments