Dünyanın En Mutlusu Finlandiyalı Lumene İngiltere’de

Bu yıl Dünya Mutluluk Raporu’nda dünyanın en mutlu ülkesi olan Finlandiya, ülkenin en çok satan cilt bakım markası Lumene’nin önümüzdeki hafta ilk kez İngiltere’de piyasaya çıkarıyor.

Lumene’in araştırma ve geliştirme başkan yardımcısı Tiina Isohanni,  “Lumene’in felsefesi, Fin’in kökenlerine derinden kök salmış. Finlandiya, ritüellerin, çevreyle ve her yerde bulunan doğa ile olağandışı ışık döngüsüyle ilişkisinden çok daha fazla etkilenen bir ülke, aynı zamanda güzelliğe karşı otantik, ve zahmetsiz bir yaklaşımın kutlandığı bir yer. ”

Lumene 1970 yılında adını Finlandiya’nın Lummenne Gölü’nden alarak kuruldu. Ürünlerin çoğu hala Finlandiya’nın Espoo şehrinde yapılmakta olup, formülasyonlar Kuzey Kutbu kaynak suyundan, bulutsulara, huş ağacı sapına ve çam kabuğuna kadar, doğal manzaralardan yararlanıyor. Ambalajlar ise hep, e tarz bakımından minimalist olmuştur.

Isohanni ,“Kuzey Finlandiya’da, meyveler, tohumlar, bitkiler, ağaç özleri ve hatta mantarlar binlerce yıllık bir süre boyunca zorlu bir ışık döngüsünde hayatta kalıyor: sekiz ay kesintisiz kış karanlığı ve ardından dört ay boyunca 24 saatlik yoğun yaz güneşi, bu garip ışık fenomeni, Arctic bitkilerini eşsiz yüksek seviyelerde güçlü besin ve antioksidanlar üretmeye teşvik ediyor. Kendilerini çevreye karşı korumanın yoludur bu. Bu eşsiz ışık yüklü aktiflerin gücünü ele geçirip, faydalarınıdan yararlanıyoruz. ” Dedi.

En sert Arctic koşulları için oluşturulan ve Hydration Recovery Nemlendirici Jel Maskesi ve Arctic Dew Quenching Aqua Serum gibi  ürünleri içeren Nordic Hydra ürün yelpazesini yer alıyor. Veya Glow Boost Essence ve Arctic Berry Kokteyl Parlatıcı Hydra Oil de dahil olmak üzere radyasyon ve cilt sağlığına yönelik Nordic C serisi.

“Uçsuz bucaksız ormanlarından, deniz yollarına ve bataklıklarına kadar, Finlandiya olağanüstü doğal bir cömertlikle kutsanmış bir ülke . Lumene’de, vahşi Fin ortamına olan yakın, saygılı ve sürdürülebilir ilişkilerimiz, çeşitli İskandinav doğal kaynaklarının olağanüstü iyileştirme ve besleyici özelliklerinden yararlanmak için kozmetik araştırmamıza odaklanmamızın ayrıcalığını veriyor ”diyor Isohanni. “Kuzey Kutup doğasının çeşitliliğini temsil eden ve belirli cilt kaygılarını ve ihtiyaçlarını etkin bir şekilde ele almak için en iyi kombinasyonu oluşturmamıza izin veren eşsiz Nordik bileşenlerini sürekli olarak geliştiriyoruz.”

Finlandiya’nın yüksek seviyedeki mutluluğunun anahtarı olmayabilir, ama en azından cilt bakımının sırlarını nerelere vardığını görebilirsiniz.

İstanbulpost.com.tr’nin bu haberi,başka mecralarda link verilmeden, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz.

1 Comment