Windows 10 Kendi Bluetooth Eşleştirmesini Geliştirdi

Microsoft, bir sonraki büyük güncellemede kullanıma sunulacak Windows 10 için yeni bir Bluetooth özelliğini kullanmaya başladı.

Windows 10 test edenler, bu hafta başlarında piyasaya sürülen en yeni Windows 10 build 17093’te daha hızlı ve daha uygun Bluetooth eşleştirmeyi kullanabilirler

Yüzey Hassas  mouse, aerodinamik eşleştirme ile etkinleştirilen ilk cihaz, yani Windows 10 mouse hızlı bir şekilde bağlanıp eşleşebilecek.

Yalnızca Surface cihazları tarafından desteklenmeyecek. Microsoft, Logitech de dahil olmak üzere, bu yeni ve uyumlu Bluetooth eşleştirme desteğinin birçok aygıtta kullanılmasını sağlamak için ortak çalışıyor.

Hem iOS hem de Android, Bluetooth aygıtları için daha uygun ve daha hızlı eşleştirmeyi destekliyor ancak Microsoft, “yalnızca belirli etkin aygıtları bu deneyim olabilir” diyor. Microsoft’un Windows Bluetooth çekirdek ekibinin bir üyesi: “Bununla birlikte uzun vadede bunu standartlaştırmak istiyoruz” diyor. Microsoft’un yeni Bluetooth desteği Mart ya da Nisan ayında piyasaya çıkması beklenen bir sonraki önemli Windows 10 güncellemesinde mevcut olacak.

4 Comments