Hyundai NEXO, Hyundai Kona’ya “Red Dot” Ödülü

 Hyundai Motor dünya çapında en çok tanınan uluslararası tasarım ve yenilik ödüllerinden biri olan “Red Dot” Tasarım Ödülleri’nin ikisini kazandı.

Hyundai’nin yakıt hücresi aracı NEXO ve subcompact SUV Kona, Otomobil ve Motosiklet kategorisinde ödüllendirildi. Kona, ‘SUV / off-road araçlar alanında olağanüstü tasarım ve inovasyon için bilinirlik ödülünü kazandı ve Hyundai NEXO alt kategorisinde mükemmelliğini sundu.

Prestijli ödül, ürünün işlevselliğini, dayanıklılığını, yenilik düzeyini ve genel kaliteyi form ve işlev yönleri altında değerlendiridi.

Kona Hyundai’nin başarılı SUV serisini genişletiyor. Şık, keskin ve renkli tasarımıyla, kompakt SUV segmentinde benzersiz bir teklif yaratıyor. Kalın dış hatlar, hoş bir iç mekan ve güçlü bir motor, modern, kentsel müşteriler için uygun yenilikçi subcompact SUV’u oluşturuyor

Tasarım, müşterilerin Hyundai markasını seçmelerinin bir numaralı nedeni. Bu prestijli takdiri ardı ardına beşinci yıl içinde almak, şirketin benzersiz ve gelişen bir tasarım diline olan devam eden taahhüdünü yansıtıyor. 2018 ödülü, Hyundai Azera için 2017’de ve 2016’da ödül kazanan IONIQ serisinin i20 ve Sonata için ikincisi ve 2014’te i10 ve Genesis için “Honorable Mansiyon” unvanını aldı.

,Yüksek profilli tasarımcıların, profesörlerin ve gazetecilerin önde gelen jürilerinden biri olan Red Dot Tasarım Ödülü, dünya çapında yüksek kaliteli tasarım için en çok aranan markalardan biri olarak kabul edilmektedir. 2018 yarışması, 59 ülkeden katılımcı ile, Red Dot Ödülünü dünyanın en büyük ürün rekabeti haline getirdi.

103 Comments