Yeni Mercedes A Sınıfı Hatchback’in Fiyatı Açıklandı

 Yeni Mercedes A sınıfı hatchback fiyatı, Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de açıklandı ve İngiltere’de 25.800 Euro ‘ya mal olacak.

Siparişler bayilerden Mart’ın 2018’den itibaren alınmaya başlandı bile. Bu giriş fiyatı seviyesi A180d SE, en ucuz benzin maliyeti ise 27.500 Euro tutuyor.

Zaman içinde, yeni motor, iletim seçenekleri ve spesifikasyonlar ortaya çıktığında, bu giriş seviyesi fiyatının düşmesi bekleniyor, ancak şimdilik yeni A sınıfını almak için kesenin ağzını açmak gerekiyor. Karşılaştırıldığında, en ucuz VW Golf 18.230 Euro ile başlıyor.

2018 A sınıfı yeni bir yüze, harika yeni iç ferahlığına, benzinli ve dizel motorlar var. Daha önceki tanıdık A-sınıfı bir görüntüye sahip olsa da, eski modelin bazı kötü görüntülerinden kurtulmak için pürüzsüz bir hale getirilmiş ve yeni CLS coupe-saloon’un küçücük bir versiyonu gibi görünüyor.

Merc A sınıfı İngiltere’de  ve diğer  Avrupa ülkelerinde büyük miktarlarda sattı, aslında, 2017 yılında  Britanya’daki en çok satan Mercedes oldu ve sportif görünümlü AMG Line’da siparişlerin% 70’ini oluşturdu.

29 Comments