Apple Öğrenciler İçin Kalem Destekli Yeni iPad’i Tanıttı, Peki Fiyatı?

 

 Apple, Chicago’daki eğitim etkinliğinde iOS destekli tabletinin yeni bir sürümünü, Chicago’daki en büyük devlet lisesi,Lane Tech College hazırlık sınıfında tanıttı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook etkinlikte, “Mac’ler ve iPad’ler, öğrenciler tarafından müzikten, dil eğitimine ve hatta gelişmiş robotlara kadar her şey için kullanılabilir.” Dedi.

Apple, 9.7 inçlik tableti “en uygun fiyatlı iPad’imiz” diye tanıttı Cook.

En üst düzey iPad Pro ve küçük iPad Mini 4’ü içeren iPad serisine ek olarak 32GB model  okullar için 299 dolar,  tüketiciler içinse 329 dolar. Yeni iPad, Salı gününden itibaren sipariş edilebilecek ve bir hafta içinde adreslere ulaştırılabilecek.

Yeni iPad, Apple’ın, sınıflardaki öğretmenler için araçlar haline gelen Google tarafından güçlendirildi. Chromebook’lara verdiği yanıttır. Apple cihazları ülke genelinde okulları  kullanıldı, ancak Chromebook’ların popülaritesi arttıkça adeta diğerleri kenara atıldı.

Yeni iPad, Apple’ın Kalemli  avantajından yararlanacak ve bu da 99 USD’ye mal olacak.

Apple’ın yeni pazarlama müdürü Greg Joswiak, “Yeni 9.7 inçlik iPad,gelmiş geçmiş en popüler iPad’imiz olacak” dedi.

Apple, 8 megapiksellik bir kameraya ve 10 saatlik pil ömrüne sahip ve sadece 469 gram ağırlığında.  A10 Fusion çip kullanıyor ve 300 Mbps LTE bağlantısını destekliyor. A10 Fusion çipi, iPad’in çoğu dizüstü bilgisayardan ve aslında her Chromebook’tan daha güçlü olduğu anlamına geliyor.

IPad, iPad Pro’da bulunan, eğim ve basınç gibi özelliklerin yanı sıra hızlı yanıt veren, yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik sistemi mevcut. Apple Pencil‘in kendi uygulamaları da mevcut olacak, en popüler olanlar Sayfalar ve Keynote.

Kalem, kullanıcılarına Sayfalara akıllı ek açıklamalar eklemesine olanak tanıuor. Bu, öğrencilerin ve öğretmenlerin doğrudan Sayfalar belgesine işaret ekleyebileceği anlamına geliyor.

Apple ayrıca okullar için 5 cigabayttan 200 GB’a kadar iCloud depolama alanını da artırdı.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtip,link verilerek başka mecralarda yayınlanabili

 

 

 

 

66 Comments