Cenevre Motor Fuarın’da En Pahalı Otomobiller Tanıtıldı

Dünyanın en pahalı ve  prestijli yeni otomobilleri, bu hafta Cenevre’de tanıtılıyor.Cenevre Motor Fuarı Perşembe günü açılan fuarda, carbon fiber jantlar, kaşmir halılar ve elektrikli güç aktarma organlarıyla bu bu otomobiller görenleri hayran bıraktı.

Perşembe günü halka açık olacak olan Cenevre Motor Fuarı otomobillerin tanıtıldığı en büyük organizasyon,ama yine de bir çok otomobil, bu fuarda, konseptleri, ve otomatik sürücü testleriyle ilgili bekleme sürelerinin dolmaması ve  üretim çalışmalarından dolayı yer alamadı.

BMW’nin; tahtın mücevheri olarak tanımlanan seksi M8 Gran Coupe 8 Serisi, 2020 yılına kadar sahnelerde görülemeyecek.

Hennessey Performance Engineering’in henüz inşa edilecek olan 1.6 milyon dolarlık Venom F5’in, saat başı 300 mil hızında olması bekleniyor. İki yıllık bir bekleme süresi var. McLaren Automotive‘in Halo’su, milyon doları bulan Senna, 500 adedin hepsi satıldı. Ve Aston Martin Lagonda Ltd.’nin tüm elektrikli Lagonda Vizyon Konsepti  belkide asla üretilmeyecek.

Bu tür küçük ayrıntılar, gösterinin ilk günlerine katılan binlerce uluslararası basın ve otomobil VIP’inin ruhlarını pek okşamadı gibi görülüyor.

İşte o otomobiller:

 

 

 

 

 

 

 

 

219 Comments