Çinli Milyarder İlk Özelleştirilmiş Hongqi Limuzini Satın Aldı

İlk özelleştirilmiş Hongqi L5, veya “Kırmızı Bayrak,” olarak bilinen , Çin’in otomobil araba markası, dünyanın en iyi oto cam üreticisi Fuyao Cam kurucusu ve başkanı Çinli milyarder Cao Dewang tarafından satın alındı.

Özelleştirilmiş bir Hongqi L5‘in fiyatı 6 milyon yuan’dan (953.000 dolar) başlıyor. Özelleştirilmiş servis için Çin’in ilk bağımsız olarak geliştirilmiş lüks otomobili.

Otomobil üreticisi, kuzeydoğu Jilin eyaletinde bulunan Çinli otomobil üreticisi FAW Group, Ocak ayında 100 Hongqi L5 sedan satışını yaptı ve altı temel iç tasarım stilini sundu. L5 limuzinleri için özel siparişler almak için bir web sitesi yedi dilde çalışıyor.

Hongqi, ilk kez 1959’da Çin’in 10. Ulusal Günü kutlaması sırasında Pekin’deki Tiananmen Meydanı’nda geçit töreni yapıldı.

O zamandan beri Hongqi sedan büyük ulusal kutlamalarda geçit töreninde yer aldı ve çoğunlukla hükümet departmanları tarafından satın alındı.

Cao, arabayı yerli otomobil markasının kalitesine olan güveninden ve ulusal otomobil endüstrisinin gelişimine katkıda bulunma arzusundan aldığını söyledi.

1 Comment