Elektrikli Otomobillerin Satışı Durdurulacak

Elektrik kullanarak 50 kilometrenin altında gidebilecek yeni elektrikli  otomobillerin satışını durdurma planları açıklandı.

Endüstri yayını Autocar, bir Hükümet’in bu tür arabalara “yasaklama” sı sıfır stratejiye giden yolun bir parçası olarak 2040’dan itibaren uygulanacağını bildirdi.

Ancak resmi bir yasak olmayacağı, Ulaştırma Bakanlığı’nın değişimi gerçekleştirmek için endüstri üyeleriyle birlikte çalışmayı planladığı belirtildi.

Haber, hükümetin geçen yıl 2040 yılına kadar Birleşik Krallık’taki tüm dizel ve benzinli araçları yasaklayacağının duyurusunu takip etti.

Bu önlemin, elektrik gücünü geleneksel bir yanmalı motorla birleştiren hibrit araçlar üzerindeki etkisiyse  belirsiz.

Ulaştırma Bakanlığı, 2040 yılına kadar tüm yeni hibridleri yasaklamayı amaçladıklarını “kategorik olarak yanlış” olduğunu, ancak araçların en az 50 km’lik bir sıfır emisyon aralığına ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Dizel ve benzin yasağını elektrikle çalışan yakıtı artırmak için yapılan baskılarla birleştirerek, bugün satışa sunulan tüm araçların yaklaşık% 99’u artık satılmayacak.

Yeni 50 millik önlem dahil olmak üzere strateji belgesi, çevre, ticaret ve ulaştırma departmanları tarafından hala son halini alıyor.

Hava kalitesinin iyileştirilmesine yönelik baskı, Londra’nın Ocak ayı sonundan önce tüm yıl boyunca yasal hava kirliliği sınırını ihlal ettiği ortaya çıktıktan sonra büyümeye devam ediyor.

Autocar’a göre elektrikli araçlar, genel piyasanın çok küçük bir bölümünü oluşturuyor ve bu yılın ilk dört ayında tüm yeni otomobil alımlarının% 5.2’sini oluşturuyor.

Ancak, satışlar artıyor: Otomobil üreticileri adına konuşan Motorlu Taşıt Üreticileri ve Tüccarlar Derneği’nden (SMMT) alınan rakamlar, Nisan 2018’de saf elektrik taksitli otomobiller için yeni kayıt sayısının% 39,1 oranında arttığını gösteriyor.

5 Comments