Göbek Eriten Yiyecekler

Hayallerinizdeki gibi düz bir karın elde etmenin en iyi yolu sağlıklı, düşük kalorili diyetler ve bol miktarda egzersiz yapmaktır.

Ancak yine de şişmiş bir göbeğiniz varsa, bu malzemelerin bazılarını tükein  su tutulmasına engel olmakla kalmaz, aynı zamanda iştahı kesmeye, metabolizmanızı hızlandırmaya ve daha uzun süre daha dolgun hissetmenize yardımcı olurlar.

Yeşillikler
İnatçı bir mideyi düzleştirmenin en hızlı yolu: Her öğünde yeşil yapraklı sebzelerin bir kısmını ekleyin. Lahana, ıspanak ve romaine marul, lif içerirler kalori oldukça düşüktür ve diğer bazı sebzelerin yapabilecekleri şişkinliğe ve rahatsızlığa neden olmadan su tutulmasını en aza indirirler ayrıca çeşitli hayati vitaminler ve mineraller içerirler.

Nane
Nane, güçlü şifa ve sakinleştirici sindirim özellikleriyle bilinir, bu nedenle göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız, diyetinize dahil etmeye başlamak mantıklı olur. Bunu yapmanın en kolay yolu, çay formunda içmektir, bu yüzden  süpermarketten veya pazardan tazesini yada kurusunu alın (mümkün ise organik) ve günde üç bardak içmeyi deneyin. Cildi temizlemek için de harika!

Yeşil çay
Yeşil çayı vücudun fazla sıvıları temizlemede yardımcı olduğu keşfedildi , bu da su tutulmasının neden olduğu mide çevresinde şişkinlikten kurtulmaya yardımcı olur. Dahası, vücutta aşırı yağ yakmasına yardımcı olabilecek metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmış.

Kelp

Akdeniz diyeti ile devam edin ve yemeğinize deniz yosunu veya Kelp ekleyin. Yüksek düzeyde iyot için ödüllü kelp, vücudunuzdaki tiroid hormonların çalışmasına yardımcı olur. Bunlar metabolizma hızınızı düzenler – vücudunuzun yağ yakmasını hızlandırır.  Ayrıca, karın yağının parçalanmasına yardımcı olmak ve su tutulmasını önlemek için çeşitli mineraller içerir. S

Elma sirkesi
Hızlı bir zayıflama ve detoks arıyorsanız, salatanıza  birkaç kaşık elma sirkesi eklemeye unutmayın. Sindirim tonik görevi görür, bağırsaklardaki zararlı bakterileri yok eder, toksinleri temizlemeye ve midenin etrafındaki suyu atmaya yardımcı olur.

Kızılcık suyu
Yüksek antioksidan vitamin C seviyelerinin yanı sıra, kızılcık suyunun da harika diüretik özellikleri vardır. Bu, tuvalete gittiğinizde vücudun fazla sıvılardan kurtulmasını teşvik ettiği anlamına gelir. Sabah Obir bardak şekersiz, doğal kızılcık için.

Kuşkonmaz
Kuşkonmaz çoğu zaman lüks bir sebze olarak kabul edilir. Her bir mızrak, A, B-kompleksi, C ve E vitaminleri ile dolu olduğu kadar, vücuttaki fazla sıvıların uzaklaştırılmasına yardımcı olan yüksek düzeyde cilt temizleyici. Çinko ve potasyum içerir. Kuşkonmaz ayrıca, artrit ve romatizma gibi iltihapları tedavi etmek için de kullanılıyor.

Domates
Lezzetli, antioksidanlarla dolu ve kilo vermenize yardımcı oluyor.  Domates kesinlikle yağlarla mücadele eden besinler arasındadır. Domateslerin vücuttaki inflamasyonu (iltihap) ve su tutulumunu azalttığı ve ayrıca leptin direncini tersine çevirdiği bulunmuştur. Leptin, metabolik hızı ve iştahı düzenlemeye yardımcı olan bir protein türüdür, bu nedenle bedeninizden bu ekstra kiloları atmak için ona güvenin.

Sarımsak
Nefesinizin biraz kokmasına neden olabilir, ancak her bir diş sarımsak, sadece toksinle mücadele eden antioksidanlarla değil, aynı zamanda allikül olarak adlandırılan doğal bir kimyasal. Sindirildiğinde, allicin, sindirim sistemi de dahil olmak üzere vücudunuzun barındırabileceği birçok zararlı bakteriyi ve virüsü öldürme kapasitesine sahip bir ürün yaratmak için kanla reaksiyona girer. Sağlıklı bir bağırsak, daha düz bir mide elde etmek için gerekli – sadece yedikten sonra biraz karanfil çiğneyin…

Acı biber
Yemeğinize acı biber eklemek, metabolizmanızı hızlandırmanın harika bir yoludur, bu da yağları daha hızlı yakmanıza yardımcı olur, bu yüzden genellikle diyet planlarına dahil edilir. Tek bir kırmızı biber de tam günlük beta karoten (sağlıklı cilt, saç ve tırnakların korunması için harika) ve  günlük günlük C vitamini miktarını içerir, kandaki toksinleri ve yabancı cisimleri savaşmaya yardımcı olan önemli bir antioksidandır.

Muz
Bazı insanların inandığının aksine, muz kilo aldırmaz. Bir muz yemek sadece vücudunuz için değil cilt içinde çok iyi. Aynı zamanda içerdiği yüksek potasyum seviyesi  rahatlamanıza da yardımcı olur.

Kavun
Yavun, muzdan neredeyse iki kat fazla potasyum içerdiğinden, vücuttaki fazla sıvıların giderilmesine yardımcı olabilecek düşük kalorili, yüksek antioksidan bir alternatiftir. Cantaloupe kavun, bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcı olur ve cildinizi gergin tutmaya yardımcı C vitamini dozunu da sunar.

Su teresi
Su teresi, vitamin B1, B2, B6, C ve E’nin yanı sıra mineraller, manganez, karoten ve potasyum dahil olmak üzere  besleyici vitaminlerle dolu. Bu, su teresini güçlü bir temizleme maddesi haline getirerek sindirimi iyileştirir ve cildi besler, diüretik özellikleri ise toksinleri ve aşırı sıvıları temizlemeye yardımcı olur. Su teresi aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olan muhteşem bir iyot kaynağıdır, bu nedenle düz bir karın elde etmek için uğraşıyorsanız diyetinize dahil etmeniz mantıklıdır.

Rezene
Bu meyan kökü aromalı kök sebze, C vitamini, potasyum ve manganez ile doludur ve uzun bir süre sindirim problemleri için bir çare olarak kullanılmıştır. Kısmen yüksek diyet lifi içeriğiyle, vücutta şişme, toksinleri ve aşırı sıvıları ortadan kaldırarak, sağlıklı sindirimi teşvik eder.

Tarçın
Tarçın tatlı baharat, insülin üretimini uyararak yükselen kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Tarçın ekstraktının yağ hücrelerini insüline daha duyarlı hale getirdiğini gösteren bazı kanıtlar vardır.

Zencefil
Hiç suşi niçin zencefil yanında gelir diye merak ettiniz mi? Baharatlı kök, anti-inflamatuar, anti-bulantı ve antioksidan özelliklere sahip olduğu için yüzyıllardır sindirim yardımcısı olarak kullanılmıştır. Ayrıca sindirim proteinlerine yardımcı olan zingibain adı verilen bir enzim içerir.

Enginar
Enginarlar lif açısından zengindir, bu nedenle sindirim sürecini hızlandırmaya yardımcı olur ve nispeten az kalori içerirken karnında şişmeyi rahatlatır. Enginar, beslenme uzmanları tarafından da IBS gibi sindirim bozukluklarının tedavisi için önerilmektedir.

Esmer pirinç
Eğer karnınızı düzleştirmeye ve tonlamak istiyorsanız, kahverengi pirinç gibi kas güçlendirici protein ve vitaminler açısından zengin olan karmaşık bir karbonhidrat yemeyi hedeflemelisiniz. Beyaz pirinçten daha iyidir, çünkü kalorileri daha hızlı yakmanıza yardımcı olabilecek zengin bir B vitaminleri kaynağı içerir.

Avokado
Guacamole’un, lezzetli olmasının ötesinde var olmasının bir nedeni var! Avokado genellikle baharatlı yiyeceklerle eşleştirilir, çünkü sindirim sistemi sistesini rahatlatır.

Kuşkonmaz
Kuşkonmaz çoğu zaman lüks bir sebze olarak kabul edilir ve iyi bir sebep olmadan olmaz. Her bir mızrak, A, B-kompleksi, C ve E vitaminleri ile dolu olduğu kadar, vücuttaki fazla sıvıların uzaklaştırılmasına yardımcı olan yüksek düzeyde cilt temizleme çinko ve potasyum içerir. Kuşkonmaz ayrıca, artrit ve romatizma gibi iltihapları tedavi etmek için de kullanılmıştır.

Domates
Lezzetli, antioksidanlarla dolu VE kilo vermenize yardımcı oluyorlar? Domates kesinlikle en sevdiğimiz yağlarla mücadele eden besinler arasındadır. Domateslerin vücuttaki inflamasyonu ve su tutulumunu azalttığı ve ayrıca leptin direncini tersine çevirdiği bulunmuştur. Leptin, metabolik hızı ve iştahı düzenlemeye yardımcı olan bir protein türüdür, bu nedenle bedenlerimiz bu ekstra kiloları dökmek için ona güvenir.

 

 

123 Comments