Hyundai Otomobilleri -35 ° C’de Test Edildi

Hyundai Motorsport GmbH, eski pazarlama sorumlusu Scott Noh’u şirketin başkanılığına getirdi. Elektrikli otomobilleri -35 ° C’de test etti.

Noh, Hyundai Motor’un yeni kurulan Yüksek Performanslı Araç & Motor Sporları Bölümü ile son beş yıldır motor sporları operasyonunu gerçekleştirdikten sonra Hyundai’den ayrılan Gyoo-Heon Choi‘nin yerini aldı.

Koreli Noh, Hyundai’nin FIA Dünya Ralli Şampiyonası’na katılımı ve Hyundai’nin 2017’nin başında başlatılan yeni motor sporları sürücü geliştirme programı dahil olmak üzere “şirketin tüm alanlarını” denetlemekle görevlendirilecek.

Koreli yöetici, Hyundai organizasyonunun içinde 25 yıldan fazla bir deneyime sahip ve en son olarak şirketin marka stratejisinin başında bulunuyordu.

Noh,“ Sayın Choi‘nin son beş yıl içinde attığı güçlü temelleri takiben Hyundai Motorsport‘taki Başkan rolünü üstlenmekten büyük gurur duyuyorum” dedi.

Noh sözlerine şöyle devam etti, “Motor sporları, Hyundai organizasyonunda önemli bir rol oynuyor. Yüksek performans araçlarını yaratma misyonumuzda hayati önem taşıyan mühendislik becerilerini geliştirirken, markamızın uluslararası algısını değiştirmede büyü rolü oldu. Ben de tutkulu bir motor sporları fanı olarak, şirketin WRC yarışlarında başarıyla yoluna devam etmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”

Hyundai ayrıca yayınladığı video da elektrikli araçlarla ilgili güçlü iddiasını da ortaya koydu. Firma  İsveç’teki Deneme Alanınında, yeni elektrikli araçların, sıfırın altı derecelerde, zor koşullarında test etti. Hyundai  elektrikli taşıtlarının kış koşullarında  -35 ° C gibi düşük sıcaklıkta nasıl çalıştığını gösterdi.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi link verilerek, değiştirilmeden başka mecralarda yayınlanabilir.

1 Comment