IKEA’da İş Görüşmelerini Rus Robot Vera Yapıyor

Bir Rus girişim şirketi, şirketlerin iş arayanlarla bağlantı kurmasına ve onlarla görüşmelerine yardımcı olmak için yeni bir yol yarattı.

Onun adı Vera, ve tek bir iş gününde 1.500 iş adayıyla röportaj yapabiliyor, bu da potansiyel işe alım görevlilerini aylarca yapacağı görüşmelere eşit bir oran.

 

Vera’yı, 38 yaşındaki Alexei Kostarev bir kaç arkadaşıyla birlikte 2017’de  kurdu ve yüzlerce Rus şirketi tarafından kullanılıyor.

Kostarev, “Şu anda, Robot Vera‘yı kullanan 200 şirketimiz var, bu da yazılımın günde yaklaşık 50.000 görüşme gerçekleştirdiği anlamına geliyor.”

Kostarev, Vera’nın farklı hızlarda Rusça veya İngilizce konuşabilme yeteneğine sahip olduğunu ve işverenin tercihine bağlı olarak bir erkek ya da kadın gibi ses çıkarabildiğini de belirtti.

Yazılımın satış görevlileri ve inşaat işçileri gibi işlerde toplu işe alım yapan şirketler için en etkili yazılım olduğunu söyledi. Kostarev, şirketin müşterilerine perakende ve dağıtım şirketleri ve bankalar da dahil olduğunu söyledi.

Kostarev, Vera, “Telefona cevap verdiğinde,” Merhaba, benim adım Vera, ve ben bir robotum, hala bir iş mi arıyorsun? Diyor.”

“Cevabınız evet ise,” Vera telefonla veya video görüşmesiyle röportaj yapabiliyor”. ”

Görüşmeler yaklaşık sekiz dakika sürüyor.

Teknolojinin birincil yararı, işverenlerin fazla zamanını harcamaması.

İnsan işe alım görevlileri, müsait olmayan adaylar aracılığıyla filtreleme saatlerini boşa harcıyor. Kostarev, işe alım yapanların sadece 20 uygun adayı almak için 100 telefon görüşmesi yapmaları gerektiğini söyledi.

IKEA sözcüsü Daniela Rogosiç, şirketin geçen sonbaharda Moskova’da bir pilot program için yazılımı kullandığını belirterek, “IKEA Retail Russia’da çalışmak isteyen insanlardan her yıl binlerce başvuru  alıyoruz. İK uzmanlarımız iş görüşmeleri için çok fazla zaman harcıyor. Zamandan tasarruf etmek için, bu yeni yaklaşımı denemeyi ve bu yüzden  Robot Vera’yı kullanmaya  karar verdik.”

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

7 Comments

 • verthil ertva Reply

  01 March 2020 at 00:11

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for!

 • Mortgage Advisory Singapore Reply

  28 May 2020 at 09:58

  Major thanks for the blog article.Much thanks again. Really Great.

 • how to recover deleted tiktok videos| Reply

  01 July 2020 at 08:30

  Ways to recover video accidentally deleted on laptop or computer disk? In daily life, videos, images and files on mobile phone memory cards or pc tough drives and USB flash drives are very typically deleted by mistake, however the typical person What in case you delete it then desire to get it back? Let’s get to the point of this article, and here I’ll show you a far better tiny solution to do it. We can use information recovery to resolve this tiny challenge, so let’s see me show you how.

 • data recovery freehold nj| Reply

  01 July 2020 at 09:02

  Universal Data Recovery Software

 • data recovery from external hard drive free download| Reply

  01 July 2020 at 09:04

  Data recovery technique of operation.

 • recover deleted videos from sd card| Reply

  01 July 2020 at 14:14

  Program backups, whilst reputable, are usually not stored in the cloud and can’t be discovered as soon as they leave this telephone, so some phones are nevertheless Meticulously prepare the users for the cloud service feature, which shops the phone’s information within the cloud, in order that in case of accidental deletion on the phone’s data The backup data is usually retrieved straight according to the account quantity. This approach also won’t take up much phone memory, so it will not be tough to get back the telephone videos you accidentally deleted!

 • Lamar Kerfoot Reply

  19 August 2020 at 11:33

  Super artykuł

Leave a Comment