Louis Arthur Charles, İngiltere’de Bu İsimler Konuşuluyor

 İngiltere kraliyet ailesi geçen hafta dünyaya gelen minik prense konan ismi açıkladı.

Kensington Sarayı’ndan yapılan bir açıklamaya göre, Kate Middleton ve Prens William’ın oğluna Louis Arthur Charles ismi kondu.

Pazartesi günü Londra’daki St. Mary’s Hastanesinde  dünyaya geldi.

Louis, geleneksel bir İngiliz ismi değil, Fransa’dan Louis VIII, 1216’dan 1217’ye kadar İngiltere Kralı’nın unvanını talep etmişti; ancak hiçbir zaman resmi bir şekilde taç giyemedi. Ancak, bu ismin, Charles’ın akıl hocası ve William’ın 1979’da İRA tarafından öldürülen büyük amcası Louis Mountbatten’dan geldiği iddia edildi.

Dahası, hem Louis hem de Arthur, Prince William’ın de isimleri: William Arthur Philip Louis. Bu arada, Louis’in büyük kardeşi Prens George’da,  George Alexander Louis ismini taşıyor.

Arthur  kraliyet adı olmasa da, Arthur her zaman popüler bir seçim, Prens Charles ilk oğluna Arthur adını vermek istedi ancak Galler Prensesi Diana, bu fikri dedetti.

Charles, ise bebeğin dedesi Prens Charles’den geliyor kuşkusuz.

Geçmişte, Kraliçe Elizabeth’in William’ı tahta geçireceği,  Charles’ın üstünü çizdiği iddia edildi. Ancak, Kraliçe’nin Prens Charles’ın krallık statüsünü garanti eden 1701 Anlaşma Yasası üzerindeki sınırlı gücü nedeniyle bu pek olası değil. Yinede  William’ın popülaritesi nedeniyle, yakın zamanda yapılan bir anket, İngilizlerin yarısından fazlasının onu lider olarak istemiş olduğu sonucuna  ortaya çıktı.

.

196 Comments