Şok! Samsun Telefonları Kendiliğinden Fotoğrafları Başkalarıyla Paylaşıyor

Samsung telefonları, kullanıcıların fotoğraflarını izinsiz olarak rasgele başka kişilerle paylaşıyor

Samsung telefon sahipleri için kötü haber: Bazı cihazlar rastgele cep telefonunuzdaki  fotoğraflarınızı izinsiz olarak  başka kişilere gönderiyor. ilk olarak Android Central tarafından tespit edilen ve daha sonra Gizmodo tarafından kapsanan kullanıcılar, Reddit ve şirketin resmi forumlarındaki sorundan şikayet ediyor.

Bir kullanıcı telefonunun tüm fotoğraflarını kız arkadaşına yolladığını söylüyor. Mesajlar Samsung’un varsayılan manifatura uygulaması Samsung Mesajları aracılığıyla gönderiliyor. Haberlere göre, Mesajlar uygulaması dosyaların gönderileceğini bile göstermiyor; Birçok kişi, kendilerine gönderilen rastgele fotoğrafların alıcısından bir cevap aldıktan sonra öğreniyor.

Samsung firmasından  Verge’e “haberlerin farkında” olduğunu ve teknik ekiplerin “araştırdığını” söyledi.  Çıkan haberlere göre,Galaxy S9 ve S9 + cihazlarının etkilendiğini, ancak bu hatayla karşılaşanın bir tek kişi olmadığını gösteriyor. Samsung, bu sorunu yaşayanların doğrudan şirketi 1-800-SAMSUNG numaralı telefondan aramalarını istiyor.

Bazı kullanıcılar, bu sorundan, etkilenen telefonlardan en az birinin taşıyıcısı olan T-Mobile da dahil olmak üzere RCS mesajlaşma güncellemelerinin basılmasıyla ilgili olduğunu söylüyor. T-Mobile, Galaxy S7 ve S7 Edge‘den başlayarak bu hafta RCS güncellemesini yayınladı. Mesajlaşma standardı, mesajlaşmanın okundu bilgisi ve yazım indikatörleri ile tamamlanan modern mesajlaşma uygulamasında sohbet gibi görünmesini sağlamalı. Yorum için ulaşıldığında, T-Mobile sözcüsü  Verge’e “Samsung’da bu konuyla ilgili bir T-Mobile sorunu olmadığını” söyledi.

Şimdilik, Samsung sahipleri, hatanın dosyalarının gönderilmesini önlemek için Samsung Message’ın depolamaya erişim izinlerini iptal edebilir.

7/2 Güncelleme, 5:08 ET ET: Bu makale başlangıçta fotoğrafların SMS ile gönderildiğini, ancak fotoğrafların nasıl gönderildiğinin tesbitedilmediğini söyledi. Bu, büyük olasılıkla bir MMS mesajını veya bir bağlantıya sahip SMS olduğu belirtiliyor.

2 Comments