Trump Yine Twitter’dan Bombaladı: “Utanç Verici Cadı Avı”

ABD Başkanı Trump Salı günü, özel bir avukat Robert Mueller’in, Trump kampanyasının Rusya ile olan bağları ve Başkanı soruşturmanın olası engellemesiyle ilgili federal soruşturmada kendisine sormak istediği soru listesinin bariz bir şekilde sızması üzerine Salı günü erteledi.

Trump Attığı tweette “ Rus Cadı Avı ile ilgili soruların medyaya“ sızdırılmış ” olması utanç verici” dedi.

Başkan ekledi: “Asla gerçekleşmeyen bir suç için adaleti engellemek çok zor görünüyor! Cadı avı bu!”

Pazartesi gecesi, New York Times, Mueller’ın Trump’a sormak istediği 40’tan fazla soru içeren bir rapor yayınladı. Times, başkanın avukatlarına verilen soruları Trump’ın hukuk ekibinin dışındaki bir kişiden aldığını söyledi.

Aylarca Trump ile röportaj yapmak istediğini söyleyen Mueller, Trump’ın ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’in ve FBI Direktörü James Comey’in görevleri dahil olmak üzere geniş bir dizi konu hakkında bilgi edinmek istiyor.

Sorular ayrıca Trump’ın Başsavcı Jeff Sessions’a yaptığı saldırıların yanı sıra cumhurbaşkanının kampanyasının Kremlin’le bağlantılı rakamlarla etkileşimleri hakkındaki bilgisini de ele alıyor. Özellikle özel avukat, 9 Haziran 2016’da, Donald Trump Jr. tarafından Trump Tower’da Hillary Clinton’a ilgili bir Rus avukatla görüşmesiyle ilgili soruları içeriyor.

“Trump Tower toplantısından ne zaman haberdar oldunuz?” Mueller’in Times’a göre Trump’a sormak istediği ilk soru.

 

5 Comments